Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методологія управління системою землекористування великих міст

Методологія управління системою землекористування великих міст

Назва:
Методологія управління системою землекористування великих міст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,33 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПЕТРАКОВСЬКА ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
УДК 711.12+332
Методологія управління
системою землекористування великих міст
05.24.04 –Кадастр та моніторинг земель
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор архітектури, професор, лауреат Державної премії України, Заслужений архітектор України Дьомін Микола Мефодійович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського будівництва.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Могильний Сергій Георгійович, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри геоінформатики і геодезії;
доктор економічних наук, професор Хвесик Михайло Артемович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, заступник голови з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор Лобов Михайло Іванович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри інженерної геодезії.
Провідна установа:
Науково-виробничий центр „Техдіагаз”, Національна акціонерна компанія „--НАФТОГАЗ України” Укртрансгазу, м. Київ.
Захист відбудеться 5 липня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий „--”---червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент О.П.Ісаєв


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Становлення України як суверенної держави з ринковою економікою супроводжується виникненням цілої низки соціально-економічних проблем, серед яких значне місце посідає необхідність удосконалення методології управління землекористуванням міст. У період планової економіки і адміністративної системи прийняття рішень, завдання використання земель вирішувались в рамках перспективного і поточного народногосподарського планування. В умовах ринкової економіки, різних форм власності на основні засоби виробництва і розширення прав місцевого самоврядування докорінно змінюються соціальні і економічні механізми формування містобудівних систем. До того ж, розвиток економічної реформи супроводжується соціальним розшаруванням населення, що призводить до виникнення суперечливих потреб і інтересів різних категорій і груп населення. Зміни, що відбулися, призводять до формування системи нових взаємовідносин між власниками, зміни джерел фінансування розвитку територій і перерозподілу повноважень між рівнями і гілками влади.
Сучасні технології сприяють більш інтенсивному і складному техногенному навантаженню на території, наслідки від якого все частіше створюють негативні соціальні і екологічні напруги, особливо у великих містах. Завданням уряду є забезпечення збалансованого використання земель, завдяки якому здійснюється сталий розвиток адміністративно-територіальних утворень і забезпечуються соціальні права громадян. Свої регулюючі повноваження уряд здійснює шляхом реалізації чітко визначених процедур, які повинні мати в своїй основі чинне законодавство і бути спрямованими на унеуможливлення використання земель з негативними наслідками для будь якої складової життєдіяльності населення. Але в Україні й досі недостатньо відпрацьовані методи і механізми державного регулювання землекористуванням, адекватні умовам існуючого правового, фінансового, інформаційно-комунікаційного простору. Це призводить до недосконалості правових, організаційних, економічних засад діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, можливості застосування суб’єктивних оцінок при прийнятті рішень та використання земель суб’єктами прав власності в дисбалансі з суспільними інтересами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Методологія управління системою землекористування великих міст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок