Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Семіотика архітектурно-пейзажних формоутворень доби класицизму в Україні на прикладі білоцерківського парку "Олександрія"

Семіотика архітектурно-пейзажних формоутворень доби класицизму в Україні на прикладі білоцерківського парку "Олександрія"

Назва:
Семіотика архітектурно-пейзажних формоутворень доби класицизму в Україні на прикладі білоцерківського парку "Олександрія"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,81 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Косаревська Раддаміла Олександрівна
УДК 72.01
Семіотика архітектурно-пейзажних
формоутворень доби класицизму в Україні
на прикладі білоцерківського парку "Олександрія"
18.00.01 — "Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій в архітектурі Київського національного університету будівництва і архітектури, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Товбич Валерій Васильович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри інформаційних технологій в архітектурі
Офіційні опоненти: |
доктор архітектури, професор
Черкес Богдан Степанович,
Національний університет "Львівська політехніка", директор Архітектурного інституту
кандидат архітектури, доцент
Конопльова Олена Володимирівна,
Харківська державна академія міського господарства, доцент кафедри архітектурного проектування і малюнку
Провідна установа: |
Відкрите акціонерне товариство "Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву" – ВАТ"КиївЗНДІЕП", м. Київ
Захист відбудеться 7 червня 2007 року о 15-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м.Київ-37, Повітрофлотський просп., 31
Автореферат розісланий 7 травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Слєпцов
загальна характеристика роботи
Історичні об‘єкти садово-паркового мистецтва, що були створені в Україні у другій половині XVIII — на початку XIX століть, представляли собою монументальні картини, які мали великий естетичний вплив. Їх композиційний задум був основою всіх заходів перетворення ландшафту. При цьому кожний архітектурно-пейзажний елемент парку був не тільки невід'ємною частиною конкретної високохудожньої картини природи, але і символом, що створював його художній образ. Формальний підхід, тобто визначення лише стилю та прийомів композиції деревних і квіткових рослин, а також декоративного оздоблення до вивчення парків як творів мистецтва мало що додає і є недостатнім для їх розуміння.
Садово-паркове мистецтво є синтезом мистецтв: садівництва, архітектури, живопису, скульптури, поезії і музики. І це не випадково: сади і, насамперед, парки з давніх часів були втіленням різних релігійних і етнічних концепцій відношення людини до природи, відображенням філософських поглядів епохи на життєве середовище. Семіотичні моделі, що були застосовані в них, підпорядковувались загальній системі традиційної культури, основаної на каноні (ціннісному орієнтирі, міфопоетичному стереотипі). Тому історичні парки — пам‘ятки садово-паркового мистецтва — є вагомим компонентом національної культури.
Актуальність теми дослідження. Незважаючи на великий науково-дослідний матеріал, присвячений ансамблям садово-паркового мистецтва кінця XVIII — початку ХІХ ст., переклад асоціативного змісту символічних означень просторових форм архітектурно-пейзажних композицій парку на вербальну мову не проводився. Це суттєво знижує сприйняття естетичної якості цих пам‘яток та не дає повного уявлення про особливості паркобудування доби класицизму в Україні.
Розуміння "тексту" історичних парків цього періоду дозволить відтворювати і підтримувати їх у тих стильових і художніх образах, що були їм притаманні свого часу; збагатить уявлення про символічну направленість історичних парків, надасть можливість здійснити їх систематизацію, простежити загальний розвиток архітектурно-ландшафтної семіотики в Україні, визначити її місце у загальнокультурному процесі європейської цивілізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Семіотика архітектурно-пейзажних формоутворень доби класицизму в Україні на прикладі білоцерківського парку "Олександрія"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок