Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАНАДСЬКА БАГАТОКУЛЬТУРНІСТЬ: ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД І СУСПІЛЬНА ПРАКТИКА (НАЦІОНАЛЬНИЙ І ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІРИ)

КАНАДСЬКА БАГАТОКУЛЬТУРНІСТЬ: ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД І СУСПІЛЬНА ПРАКТИКА (НАЦІОНАЛЬНИЙ І ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІРИ)

Назва:
КАНАДСЬКА БАГАТОКУЛЬТУРНІСТЬ: ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД І СУСПІЛЬНА ПРАКТИКА (НАЦІОНАЛЬНИЙ І ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
БОГАТИРЕЦЬ Валентина Вікторівна
УДК:323.1(71)
КАНАДСЬКА БАГАТОКУЛЬТУРНІСТЬ:
ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД І СУСПІЛЬНА ПРАКТИКА
(НАЦІОНАЛЬНИЙ І ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІРИ)
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, МОН України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти: |
доктор політичних наук, професор
Гриценко Олена Миколаївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики, професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат політичних наук,
Макух-Федоркова Іванна Іванівна,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, в.о. доцента кафедри міжнародної інформації
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58001 м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012 м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “20” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кінець XX – початок ХХІ ст. іноді називають „етнічним ренесансом”. Це період відродження етнічної свідомості, особливо у роки розпаду комуністичної системи і утвердження національних держав Центральної та Східної Європи. При цьому у ряді країн континенту відбувалися і відбуваються процеси, пов’язані з децентралізацією влади, що іноді призводить до збройних сутичок на межі взаємодії і протистояння різних культур і конфесій. Більше того, завдяки процесам мондіалізації та інтеграції всі країни виявились залученими у міжнародні політичні, економічні, інформаційні процеси, що об’єктивно вимагало збільшення прозорості кордонів між різними національними державами, нівелювало традиційні (етнічні, релігійні, ідеологічні) суперечності між ними. У цьому контексті можна згадати Боснійську кризу, конфлікт у Косово, а також зовсім близький до нас Придністровський конфлікт. На наш погляд, ґрунтовне вивчення країн із врахуванням їхньої багатоманітності в етнокультурному та політико-правовому сенсі має серйозне пізнавальне значення для пошуків шляхів мирного, толерантного розв’язання подібних конфліктів – що і є, мабуть, надзавданням для експертів, аналітиків і політичних діячів.
Особливо актуальним для України є канадський політичний досвід та суспільна практика здійснення однієї з найбільш толерантної політики багатокультурності. Ще більшої актуальності зазначена проблематика набуває у контексті прийнятої Комітетом міністрів Ради Європи наприкінці 2000 р. „Декларації про культурну різноманітність”, де, зокрема, зазначається необхідність пошуку в Європі на початку ХХІ ст. шляхів збереження та сприяння культурній і мовній різноманітності на всіх рівнях у новому контексті глобалізації. Тому, досвід такої федеративної держави, як Канада, на нашу думку, є надзвичайно корисним та заслуговує уваги саме у площині профілактичних заходів, стверджувальних дій, спрямованих на закріплення почуття не лише етнічної, а й громадянської самосвідомості, яке виступає чинником, що консолідує націю.
Незважаючи на особливий інтерес до концепту політики багатокультурності, сьогодні в українській політичній науці фактично відсутній комплексний підхід до вивчення досвіду політики Канади як шляху розв’язання суспільно-політичних чи культурних проблем, його безпосереднього впливу на становлення, розвиток, функціонування та реформування державних політичних інститутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАНАДСЬКА БАГАТОКУЛЬТУРНІСТЬ: ПОЛІТИЧНИЙ ДОСВІД І СУСПІЛЬНА ПРАКТИКА (НАЦІОНАЛЬНИЙ І ГЛОБАЛЬНИЙ ВИМІРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок