Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> віктор Олександрович Романовський – Історик та архівіст

віктор Олександрович Романовський – Історик та архівіст

Назва:
віктор Олександрович Романовський – Історик та архівіст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державний комітет архівів України
Український державний науково-дослідний інститут
архівної справи та документознавства
МАГА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 94:930.25(477)“19”(043.3)
віктор Олександрович Романовський –
Історик та архівіст
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КАЛАКУРА Ярослав Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
архівознавства та спеціальних галузей
історичної науки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КАЗЬМИРЧУК Григорій Дмитрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
історії для гуманітарних факультетів
кандидат історичних наук,
ЯСЬ Олексій Васильович,
Інститут історії України НАН України,
науковий співробітник відділу
української історіографії
Провідна установа: Інститут української археографії
та джерелознавства ім. М.С. Грушевського
НАН України, відділ джерел
з новітньої історії України.
Захист відбудеться 14 січня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеці-алізованої вченої ради К 26.864.01 в Українському державному науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у Науково-довідковій бібліотеці Центральних державних архівів України: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 24.
Автореферат розісланий “12” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук С. Л. ЗВОРСЬКИЙ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку української історичної науки та архівознавства характеризується відродженням їх національних традицій, підвалини яких були закладені на рубежі ХІХ–ХХ ст., застосуванням нових підходів і методів до вивчення актуальних проблем історії, становлення та розвитку архівної справи в Україні. Подолання наслідків тоталітаризму, відновлення незалежності України, демократизація суспільства, утвердження свободи наукових пошуків і доступу до архівів дозволили правдиво й об’єктивно відтворювати історію україн-ського народу та видатних її діячів на основі залучення широкого кола джерел, перегляду стереотипів партійно-класового підходу до їх вивчення та використання.
Провідним чинником зростання ролі української історичної науки, розвитку архівістики та інших спеціальних галузей історичних знань став фактор особистісний. Закономірно, що одним із пріоритетних напрямів досліджень новітньої історіографії є вивчення творчого доробку українських архівістів, джерелознавців, археографів, зокрема тих, життя й творчість яких замовчувалися або спотворювалися. Наукове студіювання біографій і спадщини вчених, що самовіддано та натхненно працювали на ниві науки, об’єктивна оцінка їх наукового доробку і звільнення його від ідеологічних нашарувань радянської доби – справа необхідна та актуальна. Серед цих імен одне з чільних місць посідає Віктор Олександрович Романовський (1890–1971) – видатний діяч архівної справи в Україні, фундатор навчальної літератури з історії, теорії та практики архівістики, відомий історик, археограф, джерелознавець, історіограф та педагог. Його дослідницька і організаційна діяльність, багатий творчий доробок мають важливе наукове й практичне значення, особливо в контексті відродження української історіографії й становлення національних традицій сучасного архівознавства.
Актуальність дисертації зумовлена відсутністю спеціального комплексного дослідження про життя й діяльність В.О. Романовського, потребою створення повної та об’єктивної наукової біографії вченого, необхідністю виваженої оцінки його внеску та впливу на становлення української архівістики в 20–30 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: віктор Олександрович Романовський – Історик та архівіст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок