Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історична еволюція багаїзму (середина ХІХ – кінець ХХ ст.)

Історична еволюція багаїзму (середина ХІХ – кінець ХХ ст.)

Назва:
Історична еволюція багаїзму (середина ХІХ – кінець ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернікова Ірина Володимирівна
УДК 950:061.234:298(8)
Історична еволюція багаїзму
(середина ХІХ – кінець ХХ ст.)
07.00.02. – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Урсу Дмитро Павлович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь),
кафедра нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Скрипникова Лідія Василівна,
Академія управління, бізнесу та права,
кафедра історії, політології та права,
(м.Дніпропетровськ)
кандидат історичних наук, доцент
Тутік Людмила Семенівна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра загальної історії
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудетсься “ 31 ” жовтня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “26” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останнім часом увага істориків, релігієзнавців і соціологів все більш надається дослідженню різноманітних релігійних новацій, які набрали з 60-х – 70-х років ХХ ст. широке розповсюдження спочатку на Сході і в країнах Заходу, потім в СРСР, а пізніше і в країнах СНД. Тим чи іншим чином вони йдуть урозріз з домінуючою релігійною традицією, нерідко зовнішньо конфронтують з світовими релігіями і з офіційними церквами. Інколи вони містять у собі критику окремих вад в загальному розвитку відповідних держав. Таким чином, вони отримали назву нетрадиційних, або альтернативних релігій, і розглядаються як засіб релігійного оновлення і більш активного сприяння соціального миру.
Серед цих релігійних новацій, що мають коріння на Сході та пройшли довгу історичну еволюцію, багаїзм займає особливе місце, оскільки число його адептів постійно зростає (на даний час у світі нараховується більше 5 млн. багаїтів), і його осередки з’являються в різних країнах світу.
Багато які нетрадиційні релігійні течії в наш час мають тенденцію втрачати свій “бунтарський дух” і почали успішно асимілюватися в умовах сучасної суспільної думки в окремих країнах, знайшовши спільну мову з офіційними релігіями.
До сект східного походження необхідно підходити диференційовано, даючи їм об’єктивну характеристику і шукаючи позитивний потенціал в їх діяльності. Одна справа, коли мова йде, наприклад, про “Біле Братерство” або “Аун Сінрікьо”, інша – про крішнаїтів чи багаїтів. Помилкою буде піддавати остракізму ті секти, які не несуть ніякої загрози суспільству, ані окремому індивіду.
Зараз у все більшому об’ємі нетрадиційні релігії, у тому числі і багаїзм, вже не є відверто “альтернативними” сектами по відношенню до релігійних організацій і соціального ладу східних і західних країн, як вони раніше про це громкоголосно говорили. Навпаки, після проходження довгого шляху становлення і розвитку, багаїзм перетворився на загальнополітичний рух, який має релігійне забарвлення, котре не тільки не розпалює міжрелігійну ворожнечу, але й покликане об’єднати найбільш позитивні і прогресивні елементи всіх домінуючих релігійних традицій і загальнолюдські цінності. Про це свідчить і факт активної участі міжнародної спільноти багаї в багатьох міжнародних проектах, що спрямовані на зміцнення миру, досягнення узгоджень у рішенні расових, релігійних і національних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Історична еволюція багаїзму (середина ХІХ – кінець ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок