Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ ХІХ – початку ХХ ст.

ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ ХІХ – початку ХХ ст.

Назва:
ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ ХІХ – початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,96 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРИМИЧ МАРИНА ВІЛЛІВНА
УДК 94:398.1:340.141(477) “18/19”
ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА
ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ
ХІХ – початку ХХ ст.
Спеціальність – 07.00.05 – Етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Борисенко Валентина Кирилівна,
професор кафедри етнології та краєзнавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, академік НАН України,
віце-президент НАН України,
професор Курас Іван Федорович,
директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України–
доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович, завідувач кафедри етнології, античної та середньовічної історії Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича МОН України–
доктор історичних наук, доцент
Курочкін Олександр Володимирович,
провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології
імені М. Рильського НАН України
Провідна установа: Інститут народознавства НАН України
Захист відбудеться “28 ”березня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “21 “ лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г.Сокірко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації відповідає основним науково-теоретичним та фактологічним завданням історичного дослідження. Її складовими частинами є вступ, 4 розділи, висновки і список використаних джерел та літератури (461 позиція, 39 с.). Загальний обсяг дисертації – 410 с.
Вступ. Актуальність дослідження. Сучасна українська наука перебуває в складному трансформаційному стані: відбувається глибокий злам в об'єктах досліджень, розширюється їхня тематика, в тому числі відкривається доступ до тих тем, які колись вважалися забороненими; активно переосмислюється і вводиться до обігу досвід і надбання світової науки; відбуваються суттєві зміни у методологічних засадах наукових пошуків, поглиблюється увага до їхнього джерельного забезпечення. Сказане стосується всіх гуманітарних наук, але передусім історії, яка завжди мала статус ідеологічної дисципліни. Етнологія, котра в Україні функціонує в системі історичної науки, нині також намагається вийти з прокрустового ложа радянської етнологічної школи. Це досить болісний процес, бо хоча тематика досліджень змінюється, а акценти розставляються відповідно до вимог сьогодення, методологічні принципи еволюційного бачення історичного процесу, формаційний підхід до нього залишаються старими, значно обмежуючи горизонти його дослідження, особливо в теоретичному плані. Разом з тим визначилася позитивна тенденція на переорієнтацію етнологічної науки зі статики на динаміку.
Однією з маловивчених тем в українській етнології є звичаєво-правова культура українців. На відміну від інших сфер етнологічної науки – традиційної духовної та матеріальної культури – народна юридична культура тривалий час залишалася непріоритетною темою. Наукова традиція звичаєво-правових досліджень була розпочата в ХІХ ст. П.Чубинським, О.Єфименко, О.Кістяківським, І.Франком та іншими визначними етнографами і продовжена в 1920-1930-х рр. передусім представниками „Комісії для виучування звичаєвого права України ВУАН”, однак за радянських часів була перервана на багато десятиліть. Це не могло не позначитися на вивченні теми, і навіть поява кількох цікавих публікацій з цього питання в радянський час не могла охопити всієї багатовимірності та глибини звичаєво-правової культури українців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЗВИЧАЄВО-ПРАВОВА ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА УКРАЇНЦІВ ХІХ – початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок