Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків

Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків

Назва:
Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Донецький державний університет
економіки і торгівлі ім. М. Туган - Барановського
Шестова Інесса Анатоліївна
УДК: 336.6 + 338.98
Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Віце-президент АТ “Данко”
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Прокопенко Микола Дмитрович
Інститут економіки промисловості НАН України, завідувач відділом
кандидат економічних наук, доцент
Дементьєв В’ячеслав Валентинович
Донецький державний технічний університет, декан факультету економіки і менеджменту.
Провідна установа - Харківський державний економічний університет, кафедра бізнесу та підприємництва, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться " 28 " лютого 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган – Барановського за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган – Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий " 28 " січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Планомірний розвиток суспільства - одне з найбільших досягнень людства. Стратегічне планування діяльності підприємства та його розвитку допомагає підтримувати необхідні економічні пропорції, забезпечує узгоджене і цілеспрямоване функціонування всіх ланок господарської системи.
Планування, як елемент ринкової системи, в Україні поки що не склалось, а методи стратегічного планування, які використовувались у нас у недалекому минулому, сьогодні стали неприйнятними. Між тим, в усіх країнах з ринковою економікою стратегічне планування зарекомендувало себе як один із найдійовіших інструментів сучасного управління. Відмова від централізованого управління економікою, директивного встановлення цін на продукцію і ресурси, які споживаються, ставить перед сучасним менеджером цілком незнайоме йому коло задач, від якості вирішення яких в значній мірі залежить фінансово-економічне становище галузі, її конкурентоспроможність, можливість динамічного розвитку.
Ринковій економіці українського типу властиві повсюдні затримки платежів. Підприємствам, які працюють в цих умовах, особливо важливо слідкувати за рухом грошових коштів. Планування, засноване на оптимізації грошових потоків, може стати основою управління рухом готівки та обіговими коштами.
Аналіз літератури показав, що авторів робіт, які звертались до питань планування в сучасних умовах, можна поділити на дві категорії фахівців: з бізнес - планування та фінансового планування. Цій проблемі присвячені праці Алексєєва М. М., Аптекаря С. С., Балабанова І. Т., Гранберга А. Г., Димитрієва З. І., Москвіна С., Петренка А. А., Прокопенка М. Д., Петкоскіна Д., Стоянової О.С., Д. Хан, і. т. ін. Більшість дослідників характеризують загальні проблеми планування, математичні методи в економіці, що рідко адаптуються до методики планування в ринкових умовах. Перші надають величезного значення плануванню при створенні нових сфер виробництва (надання послуг) або модернізації старих. Інші розглядають фінансове планування і прогнозування, що являє собою основу для фінансового планування на підприємствах.
Аналіз літератури з теми, яка розглядається, показав, що основою бізнес-планування є багатофакторний і всебічний маркетинговий аналіз бізнесу. Фінансовий план побудований на статистичному аналізі і нормуванні планованих показників. Питання стратегічного розвитку розглядаються більш повно при бізнес-плануванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стратегічне планування фінансової діяльності підприємства, орієнтоване на принцип оптимізації грошових потоків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок