Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ

ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ПІЛУНСЬКИЙ Ігор Вікторович
УДК 338.26(477): 352
ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ
25.00.04 – місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
ІГНАТЕНКО Олександр Семенович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
УДОВИЧЕНКО Володимир Петрович,
Славутицька міська рада, міський голова;
кандидат наук з державного управління
ТРАВЯНКО Олександр Іванович, директор ТОВ Інвестиційна компанія “Європолекс”.
Захист відбудеться „29”січня 2008 р. о „14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.02 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розіслано „28” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Голубь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стратегічними напрямами реалізації економічної та соціальної політики держави передбачено, що процес економічного зростання може стати результативним лише за умови істотного підвищення дієздатності місцевого самоврядування, ефективного виконання його органами своїх функцій та повноважень. Перспективи вирішення цього завдання слід оцінювати з позицій поглиблення ринкової трансформації територіального розвитку, утвердження необхідної для цього нормативно-правової бази, подолання деформованостей ринкових відносин, завершення формування в населених пунктах та регіонах України ефективної ринкової інфраструктури. Діяльність органів місцевого самоврядування має спрямовуватися на надання більшого динамізму місцевому соціально-економічному розвитку шляхом більш повного та ефективного залучення в господарський обіг ресурсного потенціалу, використання переваг територіального поділу і кооперації праці на основі орієнтування місцевих програм розвитку на вирішення поточних і перспективних проблем територій.
Сьогодні територіальні громади дедалі стають єдиними організмами, характеризуються значним посиленням взаємодії між окремими складовими соціально-економічної діяльності. Наведені обставини не завжди враховуються в практиці формування місцевих програм розвитку. Незавершеність теоретико-методологічного забезпечення за цим науковим напрямом не дає змоги об’єктивно враховувати те, що обмеженість резервів для економічного зростання зумовлює необхідність переходу на інноваційний шлях розвитку, який вимагає переорієнтації із стратегій прискореного освоєння ресурсів на стратегії вдосконалення структури, організації соціально-економічних процесів; об'єктивний розвиток ринкових процесів істотно підвищує значення узгодженості елементів і відносин соціально-економічного розвитку; зростання масштабів розвитку призводить до того, що навіть слабкі взаємодії в об'єктивній системі мають значний вплив. І саме управління на засадах методології системного та програмно-цільового підходів з урахуванням тенденцій до широкого впровадження організаційно-проектних рішень дають змогу здійснити ці перетворення в територіальному розвитку.
Крім того, кількісний розвиток адміністративно-територіальних одиниць досяг порогового значення, починаючи з якого суспільні інтереси дедалі більше спрямовуються на раціоналізацію структури такої соціально-економічної системи, її якісне вдосконалення, що передбачає розвиток методів аналізу об'єктивних явищ, які забезпечують широкий програмований розгляд об'єктів соціально-економічного розвитку в досить конкретних поняттях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок