Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості формування Я-образу у школярів З церебральним паралічем

Особливості формування Я-образу у школярів З церебральним паралічем

Назва:
Особливості формування Я-образу у школярів З церебральним паралічем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
РОМАНЕНКО ОКСАНА ВІКТОРІВНА
УДК 159. 923. 2 +
159. 922. 761 + 616. 831
Особливості формування Я-образу
у школярів З церебральним паралічем
19.00.08 – спеціальна психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник — кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Ілляшенко Тамара Дмитрівна,
Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи АПН України
Офіційні опоненти — доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПНУкраїни,
директор—
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Гончаренко Світлана Анатоліївна,
Інститут психології АПН України
імені  Г.С. Костюка,
завідувач лабораторії психодіагностики
Провідна установа — Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
кафедра олігофренопедагогіки, м. Київ
Захист відбудеться “27” травня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “25” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема удосконалення спеціальної освіти в Україні передбачає визначення та реалізацію оптимальних шляхів інтеграції дитини з особливостями психофізичного розвитку в умови сучасного суспільства, на основі розвитку особистісної активності та адекватної взаємодії з навколишнім світом. Виявлення та активізація потенційних можливостей особистості дозволяє задовольнити її життєві потреби, реалізувати себе, а також забезпечити відповідність діяльності та поведінки потребам соціуму. (І.Д.Бех, В.І.Бондар, В.В.Засенко, Є.П.Постовойтов, В.М.Синьов та ін.) У цьому контексті пильної уваги вимагає подальше вивчення індивідуально-особистісних особливостей дітей з відхиленнями психофізичного розвитку.
Незважаючи на значний внесок вітчизняних вчених у дослідження цієї проблеми, зокрема, особливості самооцінки та рівня домагань розумово відсталих школярів досліджували Г.М.Дульнєв, Н.Л.Коломинський, В.М.Синьов; вплив умов самоконтроля на трудову діяльність учнів допоміжних шкіл – В.І.Бондар, Б.І.Пінський, О.П.Хохліна; особливості Я-образу в розумово відсталих підлітків – М.П.Матвєєва; формування досвіду спілкування в залежності від уявлень про власні можливості у дошкільників з церебральним паралічем – Л.О.Ханзерук; вона не втрачає своєї актуальності внаслідок складності та різноаспектності існуючих підходів до її вивчення.
Особливого значення набувають дослідження умов повноцінної соціальної та особистісної реабілітації школярів з церебральним паралічем, оскільки на сьогодні ця патологія характеризується значною розповсюдженістю та вираженою тенденцією до інвалідізації.
Попри перманентне виявлення та розробку пріоритетних напрямів функціонування спеціальної освіти, існують серйозні перешкоди для повноцінного розвитку дітей з церебральним паралічем, які важко подолати в системі інтернатного закладу. Порушення провідних форм діяльності, емоційна та соціальна депривація, наявність відношень неприйняття, колективні засоби виховання в інтернаті з недостатнім делегуванням персональної відповідальності ускладнюють процес формування особистості хворих дітей.
У зв’язку з цим в існуючих умовах життєдіяльності важливим є створення та функціонування системи адаптивної активності школярів з церебральним паралічем шляхом включення механізмів свідомої саморегуляції, в основі яких лежить суб’єктивна індивідуально-особистісна оцінка природніх та соціальних впливів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Особливості формування Я-образу у школярів З церебральним паралічем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок