Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЛИХОСЛІВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ПРОЯВУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЛИХОСЛІВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ПРОЯВУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЛИХОСЛІВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ПРОЯВУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ШИРОКОРАДЮК Лілія Анатоліївна
УДК 37.015.3
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЛИХОСЛІВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ПРОЯВУ
У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, старший науковий
співробітник Татенко Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології,
провідний спеціаліст.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка, завідувач
лабораторією психології особистості;
кандидат психологічних наук, професор
Долинська Любов Василівна,
завідувач кафедри психології
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова.
Провідна установа: Прикарпатський університет імені В. Стефаника,
кафедра вікової та педагогічної психології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 24 січня 2002 року о 16.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30,
вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано "15" грудня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ю.О. Приходько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасний етап суспільного розвитку характеризується трансформацією соціально-економічної, політичної, культурно-освітньої та інших сфер життєдіяльності. Нашому сьогоденню властиве загострення багатьох суперечностей, що вносить у життя певну напруженість та викликає появу негативних тенденцій у процесі соціалізації підростаючої особистості. Зростання напруженості в суспільстві, невизначеність моральних норм щодо нових умов призводить до підвищення агресивності людей, яка перш за все виявляється на вербальному рівні — мова наших сучасників насичена лихослів'ям. Цю звичку від дорослих переймають і діти.
Проблема підвищення культури спілкування підростаючого покоління завжди була актуальною. У вітчизняній та зарубіжній психології нагромаджено великий матеріал із психології спілкування. Проте, через певну втрату нашим суспільством зразків поводження ця проблема набуває сьогодні специфічного звучання. Нині йдеться не стільки про підвищення мовленнєвої культури учнів, скільки про необхідність зупинити процес поширення лихослів'я, яке поступово перетворюється не лише в ознаку агресивності та важковиховуваності, але й свідчить про наявність загальної проблеми культури спілкуванні в школі.
Аналіз літератури показує, що особливості спілкування вчителів та учнів ґрунтовно розглянуто в роботах О. Ф. Бондаренка, М. Й. Боришевського, А.Б. Добрович, І.А. Зязюна, Я.Л. Коломинського, С.В. Кондратьєвої, Г.С. Костюка, Ю.О. Приходько, В.А. Семиченко, І.О. Синиці, О.В. Скрипченка, Т.С. Яценко. Проблеми конфліктного спілкування дітей і дорослих отримали своє висвітлення у працях О. Г. Антонової, Н. Ю. Максимової, В.М. Оржеховської, В.О. Татенка, Т.М. Титаренко, Л.Б. Філонова, С.І. Яковенка, Н.В. Жутікової та ін. Однак недослідженими залишились особливості спілкування дітей і дорослих у ситуаціях грубого порушення норм спілкування, приниження співрозмовника і провокації його на грубощі.
Явище лихослів'я логічно пов'язується з проблемою агресивності і жорстокості, яка ґрунтовно висвітлена у працях зарубіжних вчених, зокрема Р. Байярда, А. Бандури, Р. Берона, Д. Річардсон, К. Лоренца, З. Фрейда, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЛИХОСЛІВ'Я ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ПРОЯВУ У ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок