Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

Назва:
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
ФIЗИКО-ТЕХНIЧНИЙ IНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
iм. Б.I. Вєркiна
БОНДАРЕНКО Олена Олексiївна
УДК: 538.915:539.19:539.2
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
01.04.14 – теплофiзика та молекулярна фiзика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Харкiв – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Фiзико-технiчному iнститутi низьких температур
iм. Б.I.Вєркiна Нацiональної академiї наук України
Науковий керiвник: кандидат фiзико-математичних наук,
старший науковий спiвробiтник
Верховцева Евеліна Тимофіївна (Фiзико-технiчний iнститут низьких температур iм. Б.I.Вєркiна НАН України, старший науковий спiвробiтник)
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук, професор
Остапенко Ніна Іванівна (Iнститут фiзики НАН України, м. Київ, провiдний науковий спiвробiтник)
доктор фiзико-математичних наук,
старший науковий спiвробiтник
Карачевцев Віктор Олексійович (Фiзико-технiчний iнститут низьких температур iм. Б.I.Вєркiна НАН України, завiдувач вiддiлу)
Провiдна установа: Київський нацiональний унiверситет iм. Т.Г.Шевченка (фiзичний факультет), м. Київ.
Захист вiдбудеться “12 ” листопада 2002 року о 15-00 годинi на засiданнi спецiалiзованної ради Д 64.175.03 при Фiзико-технiчному iнститутi низьких температур iм. Б.I.Вєркiна НАН України (61103, м.Харкiв, пр.Ленiна, 47).
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Фiзико-технiчного iнституту низьких температур iм. Б.I.Вєркiна НАН України.
Автореферат розiсланий “ 8 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
доктор фiзико-математичних наук Сиркiн Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема формування та радіаційного розпаду електронних збуджень молекул і кластерів інертних елементів є однією з найважливіших для сучасної молекулярної фізики та фізики конденсованого стану.
У Національній академії наук України створено новий метод генерації електромагнітного випромінювання, який засновано на збудженні надзвукового струменя суміші інертних газів, що витікає у вакуум, щільним пучком електронів [1]. Вже в перших дослідженнях спектрів випромінювання струменів інертних газів та їх сумішей в області вакуумного ультрафіолетового випромінювання (ВУФ) виявлено важливу особливість: існування потужних безперервних спектрів (континуумів) з інтенсивністю, що на півтора порядку величини перевищує інтенсивність ВУФ джерел інертних газів високого тиску. Наступні дослідження показали, що визначальна роль у механізмі ВУФ випромінювання струменів інертних газів належить якісно новим процесам, а саме, зіткненням електронів з кластерами інертних газів (агрегаціями атомів, які пов’язані силами Ван дер Ваальса), що утворюються у струмені в процесі гомогенної конденсації газу. Ця важлива обставина стимулювала розвиток нового наукового напрямку – дослідження структурних та оптичних властивостей кластерів інертних газів. Зацікавленість фундаментальної науки кластерами зумовлена їхнім проміжним положенням між ізольованими атомами і масивними тілами. Актуальність досліджень структурних та оптичних властивостей кластерів інертних газів полягає в тому, що вони дають можливість встановити властивості нового класу фізичних об’єктів (кластерів), простежити еволюцію структурних властивостей і енергетичного спектру при квазібезперервному переході від атому до твердого тіла, а також з’ясувати механізми утворення і зростання кристалічної фази. В теперішній час особливий інтерес викликає вивчення процесів релаксації та радіаційного розпаду у ВУФ діапазоні електронних збуджень у кластерах інертних газів, які збуджені електронним пучком. Проведення цих досліджень дозволяє виявити особливості кластерного механізму ВУФ випромінювання інертних газів і встановити зв’язок між механізмами ВУФ випромінювання газової фази, з одного боку, і твердої фази, з іншого. Крім того, результати цих досліджень дають можливість цілеспрямовано 'керувати' спектральними та енергетичними характеристиками газоструменевого джерела ВУФ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок