Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ / сторінка 2

Назва:
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Створене у ФТІНТ НАНУ газоструменеве джерело ВУФ на теперішній час впроваджено у низці ведучих організацій України, Росії, Німеччини та Китаю для розв’язування різноманітних наукових та прикладних завдань [2].
Незважаючи на важливість проблеми, через великі експериментальні труднощі на початок виконання даної роботи були відсутні дослідження процесів релаксації та радіаційного розпаду електронних збуджень у ВУФ діапазоні при взаємодії електронів з кластерами інертних газів, які формувалися у надзвукових струменях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з програмами та темами, якi виконувалися СКТБ ФТIНТ iм.Б.I.Вєркiна НАН України згідно з проектами програми Фонду фундаментальних дослiджень Держкомiтету з Науки і Технологiй України №2/210-92, шифр теми “КЛАСТЕР”: “Структурні, електронні та емісійні властивості кластерiв інертних газів при квазібезперервному переході вiд димеру до мікрокристалу”; №2.3/619-94, шифр теми “ВIОЛА”: “Ультрам’яка рентгенівська та вакуумна ультрафіолетова емісійна спектроскопія надзвукових струменів інертних газів, збуджених електронним пучком”. Робота також виконувалась відповідно до тематичного плану інституту з вiдомчої тематики, яка затверджена Президiєю НАН України за темою: “Квантовi ефекти в кріокристалах”, № держ. реєстрації 0100U006273 (2001-2003гг.), вона мала матеріальну підтримку Міжнародного наукового фонду Дж. Сороса, грант № U34200 (1993-1995рр.).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є встановлення зв’язку ВУФ спектрів катодолюмінесценції з розміром кластерів аргону та криптону, які формувалися у надзвукових струменях, та виявлення особливостей процесів релаксації та радіаційного розпаду електронних збуджень, зумовлених розмірними ефектами.
Об’єкт дослідження – процеси релаксації та радіаційного розпаду електронних збуджених станів молекул та кластерів інертних газів.
Предмет дослідження – електронні збудження молекул та кластерів інертних елементів у ВУФ діапазоні.
Задачі дослідження:
1. Визначення ВУФ спектрів випромінювання ексимерних молекул, сформованих у надзвуковому струмені криптону атомного складу, які збуджені електронним пучком.
2. Визначення фізичних характеристик кластерів (структури, середнього розміру та температури) методом дифракції електронів і встановлення зв’язку між тиском Р0 і температурою Т0 газу на вході у сопло, середнім розміром кластерів та їхнім ВУФ спектром.
3. Визначення ВУФ спектрів катодолюмінесценції кластерів аргону та криптону в широкому діапазоні середніх розмірів 10 <<104 атомів/кластер (ат/кл), що сформувалися у надзвуковому струмені газу, який витікає у вакуум.
4. Встановлення особливостей процесів релаксації та радіаційного розпаду у ВУФ діапазоні електронних збуджень у кластерах аргону та криптону, які обумовлені розмірними ефектами.
Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети використовувались два методи досліджень: спектроскопічний та електронографічний.
Спектроскопічний метод застосовувався для дослідження ВУФ спектрів катодолюмінесценції надзвукових струменів аргону та криптону при атомному та кластерному режимах витікання струменя, які визначались тиском Р0 та температурою Т0 газу на вході в сопло. Кореляцію між ВУФ спектрами, зареєстрованими при різних тисках Р0 та температурах газу Т0 і середніми розмірами кластерів у місці збудження струменя електронами, встановлено за допомогою градуювальних кривих (Р0, Т0), які отримані електронографічним методом.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що всі наукові результати дисертаційної роботи отримані вперше. Вони можуть бути сформульовані таким чином.
1. Встановлено залежності ВУФ спектрів катодолюмінесценції від середнього розміру кластерів аргону та криптону. Виявлено, що кластери кожного середнього розмiру з iнтервалу 10< < 104 ат/кл випромiнюють спектр з характерним для даного розмiру розподiлом iнтенсивностi.
2. Вперше виявлено новi потужнi континууми в ВУФ діапазоні, випромiнювачами яких є збудженi iоннi кластери аргону та криптону.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок