Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ / сторінка 3

Назва:
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

3. Показано, що у збуджених нейтральних кластерах аргону та криптону в процесі автолокалізації екситонів утворюються центри люмінесценції типу ексимерних молекул (R – атом інертного елементу) у коливально-релаксованих станах , радіаційний розпад яких призводить до випромінювання континуумів у ВУФ діапазоні. В збуджених іонних кластерах у процесі автолокалізації дірки та екситону утворюється чотирьохатомний комплекс: ексимерна молекула – молекулярний iон . Радiацiйний розпад молекули у полi молекулярного iону призводить до випромінювання раніш невідомих потужних континуумів в області ВУФ.
4. Виявлено новий канал десорбцiї збуджених атомiв та молекул з кластерiв в областi середнiх розмiрiв менших 150-160 ат/кл. Показано, що новий канал десорбцiї пов’язаний з безвипромiнювальною дисоцiацiєю високозбуджених ексимерних молекул , якi виникають у кластерах при автолокалiзацiї екситонiв з високоенергетичної np-зони (n =4 для Ar та n =5 для Kr).
5. Встановлено два конкуруючих канали релаксацiї енергії екситонів у кластерах аргону та криптону (однофононний та багатофононний), обумовлених розмiрним квантуванням енергії всерединi екситонних зон. Перший канал закінчується ВУФ люмінесценцією кластерів, другий – десорбцією збуджених атомів та молекул з кластерів з наступним ВУФ випромінюванням.
6. Показано, що у криптоновому струмені атомного складу при зіткненнях атомів криптону в основному і метастабільному 3Р2 станах утворюються молекули у коливально-збудженому стані , які випромінюють у ВУФ діапазоні. Радіаційний розпад цих молекул при переходах з лівої поворотної точки потенційної кривої збудженого стану в основний стан призводить до випромінювання вперше виявленого континуума з максимумом при 226 нм.
Положення, які сформульовані вище, виносяться на захист.
Практичне значення одержаних результатів. По результатах дисертаційної роботи для практичного використання рекомендовано газоструменевий метод генерації ВУФ випромінювання на основі збудження електронним пучком надзвукового струменя інертного газу, який має кластерний склад. Газоструменевий метод дає можливiсть здійснювати перебудову ВУФ спектру шляхом змiни середнього розмiру кластерiв у струменi та може братися за основу при створеннi потужних джерел ВУФ широкого призначення: у промисловостi (ВУФ-фотолiтографiя), вимiрювальнiй техницi, екологiї, космiчному матерiалознавствi, в науцi та iнше. Метод захищено авторським свiдоцтвом на винахiд.
Публікації та особистий внесок здобувача. Основні результати, які ввійшли до дисертації, опубліковано в одинадцяти наукових статтях [1-11] у провідних вітчизняних та іноземних журналах, а також у восьми збірках матеріалів конференцій. Отримано авторське свiдоцтво на винахiд [12]. Всі результати, які відносяться до теми дисертації одержані в співавторстві. Здобувач безпосередньо брав участь у виконанні експериментів та вимірювань, в обробці даних, в обговоренні та інтерпретації результатів, у підготовці до публікації всіх статей, доповідей, в розробці авторського свідоцтва на винахiд [12]. Автором обгрунтовані та сформульовані виводи розділів дисертації, а також кінцеві висновки та узагальнення.
Апробація роботи. Основні результати досліджень доповідались та обговорювались на 5 міжнародних та 3 республіканських конференціях та симпозіумах: ХХ Всесоюзному з’їзді з спектроскопiї, 1988, Київ, Україна; Х Всесоюзній конференції з фізики електронних та атомних зіткнень, 1988, Ужгород, Україна; VIII Всесоюзній конференції з фізики вакуумного ультрафіолетового випромінювання та взаємодії випромінювання з речовиною, 1989, Іркутськ, Росія; IX-th International Conference on Vacuum Ultraviolet Radiation Physics, 1989, Hawaii, USA; XVII International Symposium on Rarefied Gas Dynamics, 1990, Aachen, Germany; International Conference on Luminescence and Optical Spectroscopy of Condenced Matter, 1996, Prague, Czech. Republic; XVII International Symposium on Molecular Beams, 1997, Orsay, Paris, France; The 12th International Conference on 'Vacuum Ultraviolet Radiation Physics', 1998, San Francisco, California, USA.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок