Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

Загрузка...

ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ / сторінка 4

Назва:
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Структура дисертації. Дисертаційна робота складається із вступу, п'яти розділів, висновку, списку використаних джерел з 166 найменувань. Загальний обсяг дисертації становить 194 сторінки, містить 8 таблиць та 50 рисунків, з яких 47 займають окремі сторінки.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтовується актуальність теми досліджень, викладено мету роботи, сформульовано основні результати, які винесено на захист, розглянута їх наукова та практична цінність, приведено дані по апробації роботи та публікації основних результатів дисертації.
В першому розділі міститься огляд робіт по дослідженню процесів утворення та радіаційного розпаду в ВУФ діапазоні електронних збуджень аргону та криптону в різних агрегатних станах, а також наведено дані по електронним станам молекул Ar2 та Kr2, які випромінюють у ВУФ області спектру. Розглянуто особливості ВУФ випромінювання надзвукового струменя аргону, який збуджено електронним пучком.
Аналіз оглянутих робіт показує, що в газових джерелах ВУФ, крім збуджених атомів і іонів аргону та криптону, при великій концентрації атомів (1018- 1019 см-3) утворюються ексимери і в станах , які випромінюють континууми при переходах в основний ван дер ваальсів стан. Ексимери утворюються в послідовності процесів, які завершуються трьохчастковими зіткненнями атомів в основному та збуджених 1Р1, Р1, 2 станах.
ВУФ спектри люмінесценції твердого аргону та криптону мають багату структуру, пов'язану з радіаційним розпадом як вільних, так і автолокалізованих екситонів атомного і молекулярного типів [3]. Основна частка інтенсивності випромінювання при цьому припадає на молекулярні смуги автолокалізованих екситонів, які є аналогами континуумів газоподібного аргону та криптону.
Важливими властивостями ВУФ спектрів струменя аргону є висока інтенсивність континуумного випромінювання при відносно малій концентрації атомів в струмені (1016-1017 см-3) і досягнення максимальної інтенсивності випромінювання для більшості емісій спектру при наявності в струмені кластерів відносно невеликих розмірів. Ці властивості стимулювали постановку досліджень для встановлення впливу розміру кластерів на процеси релаксації і радіаційного розпаду електронних збуджень в ВУФ діапазоні, що проявляються через ВУФ спектри катодолюмінесценції кластерів аргону та криптону.
В другому розділі наведено опис експериментального комплексу, його основних частин, умови проведення експериментів і методики обробки результатів вимірювань.
Експериментальний комплекс складається з двох установок:
1) спектроскопічної – для вимірювань ВУФ спектрів катодолюмінесценції надзвукових струменів аргону та криптону при атомному і кластерному складі струменя; 2) електронографічної – для отримання дифракційних картин від кластерів у надзвукових струменях аргону та криптону і визначення структури, температури і середнього розміру кластерів.
Принцип роботи спектроскопічної установки полягає в наступному. Робочий газ (аргон або криптон) крізь теплообмінник та сопло витікає у вакуумну камеру, утворюючи надзвуковий струмень з чіткими межами з вакуумом. Речовина струменя відкачується насосом, який охолоджується рідким воднем. Електронний пучок з енергією 1 кэВ і струмом 20 мА перетинає газовий струмень на відстані 30 мм від зрізу сопла, що забезпечує локальність вимірювань (див. розділ 3). ВУФ випромінювання, яке виникає, розкладається в спектр монохроматором СП-68 і реєструється фотопомножувачем ФЭУ-79 з нанесеним на його вхідне вікно шаром саліцилату натрію, а в ряді експериментів вторинно-електронним помножувачем типу ВЭУ-6.
В експериментах використовувалося надзвукове конічне сопло, яке мало діаметр критичного перетину 0.34 мм, кут конуса 8.60 і відношення площин вихідного перетину до критичного 36.7. Розподіл кластерів по розмірам змінюється тиском Р0 і температурою Т0 газу на вході в сопло. У зв'язку з цим ВУФ спектри випромінювання надзвукових струменів аргону та криптону досліджувалися в інтервалі тиску Р0=0.02 – 0.3 МПА і температур Т0 =116 – 700 К.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок