Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ / сторінка 6

Назва:
ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

В четвертому розділі викладаються результати дослідження ВУФ спектрів випромінювання надзвукових струменів криптону атомного і кластерного складів в області спектру 100-250 нм на відстані 10 мм від вихідного перетину сопла. Розглядаються процеси утворення і радіаційного розпаду ексимерних молекул у ВУФ діапазоні. Провадиться зіставлення ВУФ спектрів випромінювання струменя криптону з відповідними спектрами струменя аргону.
Аналіз одержаних результатів показує, що в струмені атомного складу ексимерні молекули , які випромінюють у ВУФ діапазоні, утворюються у коливально-збудженому електронному стані в зіткненнях атомів криптону в основному й метастабільному 3Р2 станах. Радіаційний розпад ексимерних молекул () призводить до появи у ВУФ спектрі двох континуумів: коротко-хвильового з максимумом інтенсивності при 125.1 нм і довгохвильового з максимумом при 226 нм, який вперше виявлено здобувачем. Короткохвильовий континуум формується при переходах ексимерів з правої поворотної точки потенційної кривої збудженого стану в основний стан . Встановлено, що довгохвильовий континуум формується тими ж переходами, але з лівої поворотної точки потенційної кривої того ж збудженого стану .
При кластерному складі струменя у ВУФ спектрі випромінювання, крім означених континуумів, присутні додаткові емісії ексимерних молекул , сформованих в процесах зіткнення електронів з кластерами: (1) відомий континуум RMn з максимумом інтенсивності при 148 нм, що формується при переходах ексимерів з коливально-релаксованих станів на відштовхувальну частину потенційної кривої основного стану; (2) вперше виявлено системи смуг заборонених переходів молекули із збудженого стану та з коливально-збудженого стану в мінімум потенційної кривої основного стану; (3) новий континуум RMi з максимумом інтенсивності при 159 нм, що не спостерігається у ВУФ спектрах випромінювання газоподібного, рідкого і твердого аргону та криптону.
З аналізу ВУФ спектрів випромінювання струменів аргону та криптону виходить, що в спектрі струменя криптону присутні аналоги всіх емісій спектру струменя аргону, крім аналогу континуума з максимумом при 109нм.
У п'ятому розділі викладено результати дослідження ВУФ спектрів катодолюмінесценції кластерів аргону та криптону, які сформувалися в надзвуковому струмені, розглянуто розмірні залежності спектрів і їх особливості, обсуджено утворення і радіаційний розпад центрів люмінесценції в нейтральних і іонних кластерах, проаналізовано новий канал десорбції збуджених атомів та молекул, розглянуто вплив розмірного квантування енергетичного спектру всередині екситонних зон на релаксацію екситонів у кластерах аргону та криптону.
Згідно з [8] існує три типа електронних збуджень в кластерах інертних газів. Перший – це молекулярні ридбергівські стани, у яких радіус збудження більш ніж радіус кластера. До другого типу збудження відносяться поверхневі й об'ємні екситони, у яких радіус збудження менше від радіусу кластера. Енергетичне положення екситоних смуг слабо змінюється з розміром кластерів і мало відрізняється від положення відповідних смуг поглинання кристалу. До третього типу збудження відносяться так звані 'кластерні екситони', які існують в діапазоні розмірів кластерів з ікосаедричною структурою (50<<500 ат/кл). Радіус цих екситонів сумірний з радіусом кластера, а дірка розміщена в певній ікосаедрічній оболонці. Слід відзначити, що вихід ВУФ люмінесценції поверхневих і об'ємних екситонів кластерів складає декілька десятків відсотків, тоді як 'кластерних екситонів' менш ніж 1%. Тому основний вклад в радіаційний канал розпаду збуджень в кластерах ArN та KrN вносять поверхневі й об'ємні екситони.
На рис. 1 наведено загальні вигляди ВУФ спектрів випромінювання струменів аргону та криптону в діапазоні довжин хвиль 100-180 нм, які були зареєстровані при атомному складі струменя і за наявності у ньому кластерів в діапазоні розмірів від 30 до 104 ат/кл. На рис. 2 показано деталі молекулярних спектрів у районі резонансних ліній. Важливою властивістю спектрів є сильна залежність розподілу інтенсивності від середнього розміру кластерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗБУДЖЕНІ СТАНИ МОЛЕКУЛ І КЛАСТЕРІВ АРГОНУ ТА КРИПТОНУ, СФОРМОВАНИХ У НАДЗВУКОВИХ СТРУМЕНЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок