Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВ’ЯЗАНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОВ’ЯЗКОПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПЛОСКИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ГАРМОНІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

ЗВ’ЯЗАНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОВ’ЯЗКОПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПЛОСКИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ГАРМОНІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

Назва:
ЗВ’ЯЗАНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОВ’ЯЗКОПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПЛОСКИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ГАРМОНІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,26 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім.С.П.ТИМОШЕНКА
Якименко Наталія Миколаївна
УДК 539.3
ЗВ’ЯЗАНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОВ’ЯЗКОПРУЖНОСТІ
ДЛЯ ПЛОСКИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ
ПРИ ГАРМОНІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Сенченков Ігор Костянтинович,
головний науковий співробітник відділу
термопружності
Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України;
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
Маслов Борис Петрович,
головний науковий співробітник відділу механіки
повзучості
Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України;
кандидат фізико-математичних наук
Вовкодав Наталія Іванівна,
доцент кафедри інформатики Національного
університету харчових технологій.
Провідна установа Інститут прикладних проблем механіки і
математики ім. Я.С. Підстригача НАН України,
м. Львів
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України (03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3).
Автореферат розісланий “18 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
доктор фізико-математичних наук О.П.Жук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості тематики дисертації. Розвиток техніки супроводжується широким використанням елементів конструкцій із в’язкопружних матеріалів, зокрема полімерів. Вони експлуатуються і технологічно обробляються при високих рівнях навантаження. Найбільш поширеним є режим циклічного навантаження, який може супроводжуватись інтенсивним вібророзігрівом. Іноді він набуває лавиноподібної форми термічної нестійкості, яка призводить до руйнування гумово-металевих віброізоляторів, твердопаливних двигунів, тощо. З іншого боку, такий режим вібророзігріву забезпечує максимальну ефективність деяких технологічних процесів, зокрема ультразвукового зварювання.
Сукупність термомеханічних ефектів, таких як в’язкопружна дисипація механічної енергії і залежність характеристик матеріалу від температури є основними ознаками явища термомеханічної зв’язаності.
Зазвичай руйнування тіл починається в околі концентраторів напружень. Саме тут має місце максимальний вібророзігрів. Різноманітність таких об’єктів можна поділити на дві групи. До першої належать елементи конструкцій, які мають нерегулярності типу отворів, надрізів, вставок і т. і. Другу групу складають об’єкти технологій. Зокрема, при ультразвуковому зварюванні композитів внаслідок концентрації напружень в околі армуючих елементів можливий локальний розігрів і термічна деструкція полімерної матриці або волокна.
На практиці часто зустрічаються призматичні елементи конструкцій та об’єкти технологій, які мають надрізи і циліндричні вставки з інших матеріалів. Напружено-деформований стан і вібророзігрів в околі таких концентраторів має специфічні особливості, які досі не вивчені.
Тому актуальною проблемою є розробка методики розрахунку та дослідження на її основі закономірностей вібророзігріву тіл з концентраторами напружень, зокрема призматичних тіл з циліндричними вставками та надрізами.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає основним напрямкам наукових досліджень відділу термопружності Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, і отримані результати увійшли до звіту по науково-дослідній темі №д.р.0101U002865 “Моделювання зв’язаних термомеханічних процесів в плоских і осесиметричних дисипативних тілах з циліндричними включеннями”, шифр 1.3.1.422п.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЗВ’ЯЗАНІ ЗАДАЧІ ТЕРМОВ’ЯЗКОПРУЖНОСТІ ДЛЯ ПЛОСКИХ ТІЛ З КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ГАРМОНІЧНОМУ НАВАНТАЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок