Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ ЗНАННЯ В СТРУКТУРІ КОМУНІКАЦІЇ

СОЦІАЛЬНЕ ЗНАННЯ В СТРУКТУРІ КОМУНІКАЦІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ ЗНАННЯ В СТРУКТУРІ КОМУНІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Наумова Марта Юріївна
УДК 316.33
СОЦІАЛЬНЕ ЗНАННЯ В СТРУКТУРІ КОМУНІКАЦІЇ
22.00.01 – теорія та історія соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
соціологічних наук
Київ 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник
доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник
Костенко Наталія Вікторівна, Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, професор Судаков Володимир Іванович, Межрегіональна Академія управління персоналом, керівник наукових проектів
кандидат філософських наук, Степаненко Віктор Петрович, Інститут соціології НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа
Київський університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії та теорії соціології
Захист відбудеться 29 жовтня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 252021, Київ 21, вул. Шовковична, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 252021, Київ 21, вул. Шовковична, 12
Автореферат розіслано 27 вересня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. При осмисленні соціокультурної ситуації в Україні зазвичай апелюють до її невизначеності й неусвідомленості, відсутності або неадекватності офіційних номінацій, складності орієнтації в багатовимірних версіях соціальної реальності, які відтворюються медіа. Проте ніхто не заперечує того, що соціальний зв’язок існує і перманентно відтворюється.
Постає питання: за рахунок чого підтримується відносна стабільність українського соціуму, яким чином людина орієнтується і виживає в цьому світі, якщо структури колишньої радянської свідомості істотно деформовані, а нові визначення загальної соціальної ситуації або відсутні, або не набули статусу соціально аксіоматичного знання? За всієї безсилості ідеологічних найменувань, варіативності описових моделей реальності й нечіткості рефлексії навряд чи можна говорити про порожність свідомості або соціокультурної ситуації, яку прийнято називати аномією. А нездатність до визначень і вербалізацій з боку леґітимних творців сенсу навряд чи можна характеризувати як кризу раціональності, адже мінімальна єдність сенсу, необхідна для підтримки соціальної інтеракції, забезпечується аж ніяк не за їх рахунок. Простір спільних сенсів породжується на грунті когнітивних конструктів конвенціонального знання спільних принципів бачення, оцінки та дії.
Звідси актуальність дослідження прагматично зумовленого соціального знання, яке на підставі схем класифікацій, що поділяються певною комунікативною спільнотою, забезпечує підтримання інтерсуб'єктивних значень. Стабільний соціум спирається на вкорінену в структурах соціального знання природну установку, відповідно до якої світ сприймається як самоочевидна даність, а реальність повсякдення як упорядкована й непроблематична. Здоровий глузд і допредикативні форми практичного мислення можна, таким чином, розглядати як повсюдне і чи не єдине джерело соціальної стабільності. До того ж, плідне навіть у суттєво зміщених координатах.
Отже, необхідність дослідження фундаментальних структур, які організують соціальний досвід індивіда і передують будь-якій соціальній практиці, зумовлена сучасними проблемами соціально-політичної та управлінської діяльності. Відсутність чітких уявлень про особливості генези і характер конвенціональних соціальних знань ускладнює вихід із ідеологічної кризи і загалом негативно позначається на прийнятті управлінських рішень.
З наукової точки зору актуальність дослідження соціального знання зумовлена наступним. По-перше, більшість сучасних теоретичних програм свідомо зважають на необхідність пріоритетного врахування в соціологічному аналізі “людиновимірних” критеріїв, які відбивають специфіку життєвого світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ ЗНАННЯ В СТРУКТУРІ КОМУНІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок