Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО–ПРАВОВИЙ ДОГОВІР ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

ЦИВІЛЬНО–ПРАВОВИЙ ДОГОВІР ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Назва:
ЦИВІЛЬНО–ПРАВОВИЙ ДОГОВІР ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Калаур Іван Романович
УДК 347.44
ЦИВІЛЬНО–ПРАВОВИЙ ДОГОВІР
ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
Спеціальність:12.00.03. – цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України
Луць Володимир Васильович, Академія муніципального управління,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін (м. Київ)
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Підопригора Оксана Опанасівна,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”,
заступник проректора зі стратегічних питань
кандидат юридичних наук, доцент Стефанчук Руслан Олексійович,
Хмельницький інститут регіонального управління та права,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
Провідна
установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра цивільного права, м. Київ
Захист відбудеться “ 17 ” червня 2004 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 14 травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А.Луць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформаційні соціально-економічні процеси, що відбуваються в нашій державі, зумовлюють необхідність широкого і докорінного реформування національного законодавства, а разом з тим й нового осмислення юридичної сутності та значимості його правових понять і категорій. Так, ще порівняно недавно зміст більшості договорів, які укладалися між соціалістичними організаціями, обумовлювався державними плановими актами, а сьогодні цей правовий феномен виражає узгоджене волевиявлення двох і більше учасників майнового обороту, що скероване на досягнення мети, яка відповідає діючому правопорядку, та встановлює, змінює і припиняє їх права та обов’язки. Вказана правова конструкція дозволяє застосовувати найбільш ефективний спосіб організації господарської діяльності – саморегулювання, оскільки учасники цих відносин, будучи власниками, на свій розсуд володіють, користуються, розпоряджаються належним їм майном, а договір забезпечує їм право вільно узгоджувати і реалізовувати власні інтереси й цілі та визначати необхідні дії для їх досягнення. Отож, в умовах ринкового господарства договір є одним із основних регуляторів економічних відносин, найбільш доцільною та адекватною формою їх опосередкування, з допомогою якої вони набувають об’єктивно необхідного цивільно-правового оформлення і закріплення. Значимість договору безпосередньо відображена в новому ЦК України, де серед інших підстав виникнення цивільних прав і обов’язків названо договір, а свобода договору є однією із загальних засад цивільного законодавства. Тому актуальними є вивчення з нових доктринальних позицій договору як юридичного факту, що лежить в основі набуття права власності, та комплексне наукове дослідження цивільно-правових договорів, правовим результатом укладання яких є набуття цього найбільш повного речового права, зокрема у спектрі з’ясування особливостей передачі майна у власність.
Актуальність теми додатково зумовлена необхідністю дослідженням юридичної особи як набувача майна у вказаних договірних конструкціях. Юридична особа є самостійним учасником цивільних відносин, існує незалежно від фізичних осіб, які її утворили, і є суб’єктом права приватної власності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО–ПРАВОВИЙ ДОГОВІР ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок