Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози)

Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози)

Назва:
Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова
Степанюк Неля Василівна
УДК 811.111’42
Засоби інтеграції іншокодових
повідомлень у текст
(на матеріалі наукової та художньої англомовної прози)
спеціальність 10.02.04 – германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Колегаєва Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології
та стилістики англійської мови, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зорівчак Роксоляна Петрівна,
Львівський національний університет ім. І.Франка,
кафедра перекладознавства і контрастивної
лінгвістики ім. Григорія Кочура, завідувач кафедри;
 
кандидат філологічних наук, доцент
Ямчинська Тамара Іванівна,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. М.Коцюбинського, заступник декана
факультету іноземних мов.
Провідна установа – Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра германського,
загального та порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться 27вересня 2002 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 22 серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поняття текст вже давно перестало трактуватися тільки вузько, для позначення суто вербальних повідомлень. В сучасній лінгвістиці воно також застосовується для позначення повідомлень, при кодуванні яких використані різні графічні засоби, наприклад, таблиці, схеми, графіки, малюнки тощо (К.Гаузенблаз, А.А.Стриженко, Л.І.Кручиніна, Х.Лібш, І.М.Колегаєва, Ю.А.Сорокін, Є.Ф.Тарасов, О.Є.Анісімова та інші). Розширене розуміння поняття “текст” спричиняє появу цілої низки питань, пов’язаних із особливостями організації тексту полікодового типу, тобто комунікативного цілого, в якому використано обидва коди (вербальний та іконічний), дії в ньому основних текстових категорій.
Обов’язковою категорією кожного тексту є інтеграція. Її семантичний та формально-структурний аспекти широко досліджуються лінгвістами на матеріалі творів, що належать до різних функціональних стилів (І.Р.Гальперін, В.С.Чулкова, Н.Н.Трошина, З.Я.Тураєва, В.А.Кухаренко, О.М.Мороховський, О.П.Воробйова, А.А.Стриженко, Л.І.Кручиніна, Н.Ф.Пелеві-на та інші). Сукупність засобів створення інтеграції тексту полікодового типу досі не отримала належного висвітлення ні вітчизняними, ні зарубіжними вченими. Заповнення цієї лакуни у сучасному мовознавстві є актуальним і своєчасним.
Актуальність даної роботи обумовлена тим, що вивчення невербальних засобів мовленнєвої діяльності людини відкриває ширші можливості для складання повнішого уявлення про цілісну функціональну систему природної комунікації, про конкретні механізми та компоненти цієї системи, а також про типологічні особливості різнокодової комунікації і про фактори, що впливають на вибір символічних або іконічних знаків для фіксації та більш ефективної передачі інформації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дисертаційне дослідження виконано у межах міжкафедральної наукової теми “Варіативність англійської мови та мовлення у когнітологічних аспектах” (номер держреєстрації 10271091), яка розроблюється на факультеті романо-германської філології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова. Тема дисертації затверджена Вченою Радою Одеського національного університету 26 листопада 1998 року (протокол №3).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок