Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗОДИНАМІЧНА УСТАНОВКА УТИЛІЗАЦІЇ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВУЗЛА ОДОРИЗАЦІЇ ГАЗУ

ГАЗОДИНАМІЧНА УСТАНОВКА УТИЛІЗАЦІЇ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВУЗЛА ОДОРИЗАЦІЇ ГАЗУ

Назва:
ГАЗОДИНАМІЧНА УСТАНОВКА УТИЛІЗАЦІЇ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВУЗЛА ОДОРИЗАЦІЇ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,08 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Холодков Віктор Володимирович
УДК 696.2+662.76.075.8:502
ГАЗОДИНАМІЧНА УСТАНОВКА УТИЛІЗАЦІЇ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВУЗЛА ОДОРИЗАЦІЇ ГАЗУ
05.23.03. - вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків–2004


Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор Шеренков Ігор Аркадійович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності та інженерної екології.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Капцов Іван Іванович, Харківська національна академія міського господарства, завідувач кафедри експлуатації газових і теплових систем;
кандидат технічних наук Сідак Володимир Степанович, Відкрите акціонерне товариство “Харківміськгаз”, перший заступник Голови правління-головний інженер.
Провідна
установа Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра теплотехніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 21 квітня 2004 р. об 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 18 березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Газорозподільні станції (ГРС) є складовою частиною газотранспортної системи України. Одна з функцій ГРС це одоризація природного газу, яка здійснюється одоризаційними установками. У процесі їх експлуатації утворюються газові викиди, а саме при заповненні одорантом місткостей одоранту та їх ремонті, відбувається скидання природного газу та пари одоранту (скидний газ) в навколишнє середовище. З метою запобігання потраплянню в навколишнє середовище пари одоранту застосовуються різні типи установок дезодоризації, нейтралізації та утилізації скидного газу. Одним з основних недоліків таких установок є неповна утилізація скидного газу. В результаті цього природний газ та пара одоранту потрапляють у навколишнє середовище, що призводить до негативних наслідків для екологічної безпеки району розташування ГРС та умов праці обслуговуючого персоналу станції. Це зумовлює актуальність та важливість проведення досліджень у напрямку розробки нової та ефективної установки утилізації скидного газу вузла одоризації газу ГРС.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планами Харківського УМГ ДП “Харківтрансгаз” на виконання Закону України “Про енергозбереження” та Комплексної державної програми енергозбереження України.
Мета і завдання дослідження.
Мета дисертаційної роботи наукове обґрунтування, розробка й упровадження газодинамічної установки утилізації скидного газу вузла одоризації газу шляхом змішування скидного газу вище норми насиченого парою одоранту з газом, що надходить у газовикористовувальні установки ГРС (далі установка утилізації скидного газу шляхом змішування газів). Застосування установки утилізації такого типу виключить потрапляння природного газу та пари одоранту в навколишнє середовище та забезпечить одоризацію газу, що надходить у газовикористовувальні установки.
Завдання дослідження:
- науково-технічне обґрунтування методики розрахунку установки утилізації скидного газу шляхом змішування газів, у т.ч. розрахунку кількості одоранту в газовій фазі в місткостях одоранту;
- створення експериментальної установки; проведення експериментальних досліджень із метою перевірки запропонованих розрахунків та методики; вивчення впливу температури і тиску скидного газу, а також витрати газу, що надходить на газовикористовувальні установки, на концентрацію одоранту в змішаному газі;
- теоретичне обґрунтування застосування турбулентного змішувача з багатоструминною подачею скидного газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГАЗОДИНАМІЧНА УСТАНОВКА УТИЛІЗАЦІЇ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВУЗЛА ОДОРИЗАЦІЇ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок