Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції

Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції

Назва:
Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“Інститут аграрної економіки”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Бурковська Алла Валентинівна
УДК 338.432 : 339.13 : 631.15
Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції
08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
ЧЕРВЕН Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу науково-організаційного
забезпечення

кандидат економічних наук, доцент
ТИВОНЧУК Степан Олександрович,
начальник відділу наукового менеджменту і маркетингу Президії Української академії аграрних наук
Провідна установа: | Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра фінансів, м. Суми
Захист відбудеться 3 жовтня 2006 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий 31 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна, в тому числі і Миколаївщина, здавна відомі сприятливими природно-економічними умовами для виробництва багатьох видів сільськогосподарської продукції. Тут сформувались соціально-економічні передумови для широкого розвитку торгівлі аграрною продукцією – ємний внутрішній ринок, вигідне геополітичне розташування, розгалужена транспортно-складська інфраструктура (включаючи морські порти). Проте внаслідок суттєвих недоліків у процесі здійснення аграрної реформи та виникнення деструктивних явищ в організації сільськогосподарського виробництва (виснаження родючості земельних угідь, зношення основних засобів виробництва, скорочення використання виробничих ресурсів, поглиблення диспаритету цін на аграрну продукцію і промислові вироби) протягом тривалого періоду відбувається істотне зменшення обсягів виробництва в аграрній сфері, зниження його ефективності та якості. Така тенденція породжує загрозу розвитку продовольчої безпеки країни, в тому числі і з базових видів харчових продуктів. Це призводить до зниження життєвого рівня населення, нестабільності ринкового середовища, загострюючи проблему реалізації аграрної продукції. Вітчизняний ринок поки що не відіграє стимулюючої ролі у розвитку виробництва і виконує в основному вузькі функції переміщення товарних ресурсів від виробника до споживача з порушенням еквівалентності обміну. В такій ситуації проблема формування внутрішнього ринку аграрної продукції, його стабілізації і ефективного функціонування набуває досить вагомого значення.
Дослідженням цих питань займаються ряд вітчизняних науковців, серед яких: В.Я.Амбросов, В.Г.Андрійчук, В.І.Бойко, П.І.Гайдуцький, О.В.Демченко, М.Я.Дем’яненко, Т.Г.Дудар, Л.А.Євчук, В.Н.Зимовець, Ю.С.Коваленко, О.В.Крисальний, В.Т.Лановий, М.Г.Лобас, П.М.Макаренко, М.Й.Малік, Л.О.Мармуль, Л.Ю.Мельник, В.Я.Месель-Веселяк, Г.І.Мостовий, С.В.Мочерний, О.М.Онищенко, В.М.Рабштина, Л.В.Романова, П.Т.Саблук, Л.М.Худолій, І.І.Червен, О.В. Шкільов, О.М.Шпичак, В.В.Юрчишин та ін. У більшості їх наукових праць об’єктом дослідження виступає формування ринку сільськогосподарської продукції на макрорівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Становлення та ефективний розвиток регіонального ринку аграрної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок