Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ЧУГУНИКОВ ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК 343.2 (477)
ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ
У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор юридичних наук, доцент,
АЛЕНІН Юрій Павлович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри кримінального процесу
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України ПАНОВ Микола Іванович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, проректор з наукової роботи
доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України ГЛУШКОВ Валерій Олександрович, Центр координації, організації наукових досліджень вищих навчальних закладів науково-дослідного управління Міністерства внутрішніх справ України, начальник
Провідна установа
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра кримінального права та кримінології, м. Київ.
Захист відбудеться 29.03.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 28.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЧАНИШЕВА Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існування відповідних "юридичних" відносин у кримінально-правовій сфері визнавалося ще представниками класичної школи кримінального права ХІХ століття. Разом з тим, ні кримінальна відповідальність, ні кримінально-правові відносини навіть до 1958 року в якості самостійного об'єкта дослідження в кримінально-правовій літературі не аналізувалися. Ці питання вперше предметно були поставлені процесуалістами і вивчалися тільки у зв'язку з розглядом кримінально-процесуальних відносин. Дана обставина обумовила не тільки неминучу фрагментарність дослідження проблеми кримінально-правових відносин в цілому, але і теперішнє процесуальне вирішення багатьох її власно матеріально-правових аспектів.
Ситуація змінилася з прийняттям Основ кримінального законодавства Союзу РСР і союзних республік 1958 р., коли на законодавчому рівні були диференційовані два центральних інститути кримінального права - відповідальність та покарання. Період з початку 60-х і по першу половину 80-х років характеризується інтенсивним науковим пошуком специфічних особливостей кримінальної відповідальності. Ця проблематика відобразилась у роботах З.А.Астемірова, Л.В.Багрій-Шахматова, М.І.Бажанова, Б.Т.Базилєва, Я.М.Брайніна, В.О.Глушкова, І.М.Даньшина, В.О.Єлеонського, С.І.Зельдова, М.П.Карпушина, В.І.Курляндського, І.Я.Козаченка, Н.С.Лейкіної, А.І.Марцева, Ю.Б.Мельникової, І.С.Ноя, М.О.Огурцова, М.І.Панова, А.А.Піонтковського, В.С.Прохорова, І.С.Ретюнських, О.І.Санталова, В.Г.Смірнова, М.С.Строговича, М.О.Стручкова, О.М.Тарбагаєва, В.Я.Тация, А.Н.Трайніна, О.Л.Цветіновича, М.Д.Шаргородського, П.С.Елькінд та інших вчених. Однак, не дивлячись на пильну увагу до цієї проблеми, процес формування вчення про кримінальну відповідальність до цього часу залишається складним і суперечливим.
Розуміння кримінального права як виключно карної галузі призвело до домінування визначень кримінальної відповідальності безвідносно до функціонального змісту цього правового інституту. Теоретичне трактування кримінальної відповідальності як явища, тотожного покаранню, як застосування кримінально-правової санкції, як обов'язку особи підлягати дії кримінального закону, як зазнавання винним несприятливих наслідків і т.д., на практиці сприяло перенасиченості суспільства кримінальною репресією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІДНОСИНИ ТА ФОРМИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок