Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ЛАУЕ-ДИФРАКЦІЇ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ У ТОРОЇДАЛЬНО ВИГНУТИХ КРИСТАЛАХ З МІКРОДЕФЕКТАМИ

ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ЛАУЕ-ДИФРАКЦІЇ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ У ТОРОЇДАЛЬНО ВИГНУТИХ КРИСТАЛАХ З МІКРОДЕФЕКТАМИ

Назва:
ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ЛАУЕ-ДИФРАКЦІЇ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ У ТОРОЇДАЛЬНО ВИГНУТИХ КРИСТАЛАХ З МІКРОДЕФЕКТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ІМ. Г.В. КУРДЮМОВА
_________________________________________________________
Кононенко Ольга Сергіївна
УДК 539.26/27:548.4:548.734
ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ЛАУЕ-ДИФРАКЦІЇ
РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ У
ТОРОЇДАЛЬНО ВИГНУТИХ КРИСТАЛАХ З МІКРОДЕФЕКТАМИ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Низкова Ганна Іванівна,
Інститут металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кладько Василь Петрович,
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділу дифракційних
досліджень структури напівпровідників

доктор фізико-математичних наук, професор
Раранський Микола Дмитрович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича,
завідувач кафедри фізики твердого тіла

Захист відбудеться 12.02. 2008 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .168.02 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 10.01. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук _______________ Сизова Т.Л.


Актуальність теми. Високі технології, які широко застосовуються в науці й виробництві, зокрема, мікроелектроніці, біотехнології, медицині й інших галузях, і пов’язані з мініатюризацією техніки й обладнання, вимагають або вдосконалення вже відомих матеріалів (наприклад, їхньої структури), або створення нових функціональних матеріалів. Зокрема, однією з актуальних задач є розробка кристалічних елементів для фокусування синхротронного випромінювання, а також рентгенівського випромінювання різних плазмових джерел. У всіх випадках для контролю якості матеріалів необхідно застосовувати неруйнуючі методи, що характеризують внутрішню кристалічну структуру й мають високу чутливість до неоднорідностей кристалічної гратки. Найбільш інформативними методами такого роду є дифракційні методи, аналітичні можливості яких додатково різко зросли завдяки використанню джерел синхротронного випромінювання.
Відхилення від періодичності кристалічної гратки можуть бути викликані як макроскопічно розподіленою пружною деформацією, так і наявністю обмежених структурних дефектів, наприклад, хаотично розподілених мікродефектів, або присутністю обох типів структурних спотворень кристалічної гратки одночасно, що дуже часто зустрічається на практиці. У цьому зв'язку є актуальною задача вивчення процесів розповсюдження рентгенівських променів у деформованих кристалах, які містять дефекти й, отже, необхідно розвивати динамічну теорію дифракції, що дозволяє теоретично описувати дані процеси й картину розсіяння рентгенівських променів у таких кристалах.
За останні роки були досягнуті значні успіхи в розробці динамічної теорії розсіяння рентгенівських променів у майже досконалих кристалах з дефектами структури. У загальному випадку вирішено задачу дифракції рентгенівських променів у пружно вигнутих досконалих кристалах. Недавно в роботах В. Б. Молодкіна й С. Й. Оліховського була побудована узагальнена теорія для випадку розсіяння рентгенівських променів у макроскопічно деформованих кристалах з випадково розподіленими мікродефектами довільних розмірів. Трохи пізніше була також проведена конкретизація даної теорії для випадку циліндричного вигину кристалічної пластинки з мікродефектами різних типів. Разом з тим представляється доцільним конкретизація цієї теорії для більш загального випадку тороїдального вигину кристала, що охоплює більшість можливих на практиці пружних макродеформацій і містить у собі в якості окремих випадки сферичного й циліндричного вигинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ЛАУЕ-ДИФРАКЦІЇ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ПРОМЕНІВ У ТОРОЇДАЛЬНО ВИГНУТИХ КРИСТАЛАХ З МІКРОДЕФЕКТАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок