Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,81 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство економіки України
Українська академія зовнішньої торгівлі
ЗАЙЦЕВА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 338.242
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ
ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ
СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація
та управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук
Лисенков Юрій Михайлович,
завідувач кафедри міжнародних фінансів
Української академії зовнішньої торгівлі

Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Столяров Василь Феодосійович
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, магістр міжнародного права
Педь Ірина Валеріївна
Міжнародний інститут менеджменту, доцент кафедри фінансів
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України
Захист відбудеться “29” вересня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства
економіки України за адресою: 01042, Київ-42
вул. Чигоріна, 57а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі за адресою: 01042, Київ-42, вул. Чигоріна, 57а.
Автореферат розіслано "28" серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Стукач Т. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація форм власності, становлення ринкових відносин та необхідність оновлення виробничого потенціалу вітчизняних підприємств вимагають зосередження уваги на розвитку інвестиційних процесів як на макроекономічному рівні, так і на рівні первинної ланки суспільного виробництва. Стале зростання виробництва в Україні на протязі декількох років поспіль зумовлює активізацію інвестиційної діяльності, поглиблення інтеграції фінансових капіталів, промислових підприємств, банківських установ та веде до появлення принципово нових для України організаційних структур – промислово-фінансових груп (ПФГ).
Такі структури характеризуються можливістю мобілізації значних фінансових ресурсів, спрямування їх на вирішення масштабних інвестиційних завдань, забезпечення розвитку конкурентноспроможних галузей народного господарства, надання нового імпульсу науково-дослідницьким розробкам.
У відповідності з тенденціями сучасного індустріального і постіндустріального розвитку економіки ПФГ здатні укріпити господарські зв’язки, протистояти спаду виробництва, забезпечити грошову стабілізацію, підвищити зовнішньоекономічну конкурентноздатність українських товарів і прискорити структурні зрушення в економіці.
Вагомий внесок в розроблення теоретичних і прикладних засад функціонування ПФГ зробили вітчизняні науковці А.Гальчинський, В.Геєць, В.Дікань, Л.Лазебник, Є.Пакош, А.Гріценко, В.Шевчук, Б.Панасюк, О.Панасюк, В.Ляшенко, Ю.Макогон, В.Краснопольський, О.Новіков, І.Іванова, А.Дагаєв, Ю.Вінслав, І.Германова, А.Ворщук, Є.Бесараб, М.Рильський, А.Фоменко, Г.Уманців та інші. Але, віддаючи належне науковим здобуткам попередників, зазначимо, що більшість з цих досліджень не враховувала місця та ролі сучасних фінансових інститутів, які почали функціонувати в українському економічному просторі починаючи з середині 2004 року. Оскільки ж ПФГ в Україні знаходяться в стадії формування та становлення, розробки зарубіжних спеціалістів не завжди можуть бути прямо перенесені на вітчизняне підґрунтя. Тому ще й досі не проведено предметних вітчизняних досліджень, які б містили системний аналіз новітніх надбань концептуальних основ побудови та функціонування фінансового блоку ПФГ.
Між тим досягнення сталого прибуткового функціонування ПФГ вимагає ефективних управлінських рішень, які продиктовані науково обґрунтованим підходом. Це ставить перед економічною наукою цілу низку складних проблем, які потребують наукового осмислення та практичного вирішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИМИ ГРУПАМИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНИХ ФІНАНСОВИХ ІНСТИТУТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок