Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНИХ РОСЛИННИХ ФОСФОЛІПІДІВ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНИХ РОСЛИННИХ ФОСФОЛІПІДІВ

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНИХ РОСЛИННИХ ФОСФОЛІПІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ГУБАРЕНКО ПАВЛО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 577.125.53
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ
МОДИФІКОВАНИХ РОСЛИННИХ ФОСФОЛІПІДІВ
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Капрельянц Леонід Вікторович,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідувач кафедри біохімії та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідувач кафедри технології консервування;
кандидат технічних наук, доцент
Шерстобітов Валерій Валентинович,
Закрите акціонерне товариство НПО "Одеський біотехнологічний інститут", замісник генерального директора з технологій
Провідна установа: Український державний університет харчових технологій,
проблемна науково-дослідна лабораторія, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 07.06.2001 року о 10-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської державної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій. Україна, (м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий 06.05. 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віннікова Л.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Найважливішою сучасною тенденцією в корекції стану здоров’я населення є використання в харчуванні біологічно активних добавок (БАД) – амінокислот, вітамінів, білків, мінеральних речовин та ін., за участю яких здійснюється регулювання механізмів гомеостазу, тобто динамічної сталості складу і властивостей внутрішнього середовища та стійкості основних фізіологічних функцій організму людини. Крім того, БАД користуються значним попитом, який задовольняється переважно продукцією закордонного виробництва, що визначає актуальність створення вітчизняних БАД з регіональної сировини та адаптування їх до потреб мешканців певних регіонів.
Одним із перспективних БАД у плані посилення захисного потенціалу організму можуть бути фосфоліпіди і їх похідні, зокрема лецитин, які містяться у фосфатидному концентраті – вторинному продукті переробки насінь олійних культур.
Лецитин – попередник ацетилхоліну – найважливішого нейромедіатору організму людини, основна складова мієлінової оболонки мозку і нервових волокон, а також клітинних мембран. Його дефіцит є причиною дратівливості, стомлюваності, погіршення пам'яті і спроможності зосередитися, безсоння, порушення функцій печінки. Лецитин бере участь у багатьох біохімічних процесах, сприяє виведенню холестерину шляхом зв'язування його з жовчними кислотами, перешкоджає утворенню каменів у жовчному міхурі і багато чого іншого. Поряд із високою біологічною цінністю фосфоліпідів вони мають важливі технологічні функції в харчових продуктах, що пов'язані з емульгуванням, особливостями яких є спроможність утворювати і підтримувати в однорідному стані як прямі, так і зворотні емульсії, стабілізація різноманітних систем, піногасіння, антирозприскуюча спроможність, спроможність запобігати прилипанню виробів до різноманітних матеріалів і інше. Перераховані властивості фосфоліпідів визначають їх як традиційні харчові добавки, які вводять в харчові продукти з метою надання їм заданих властивостей, а також їх зберігання, оскільки відома, наприклад, антиоксидантна дія деяких фосфоліпідів. До того ж, від більшості інших харчових добавок (наприклад, моногліцеридів, споживання яких складає біля 60 % загальної кількості харчових емульгаторів) препарати фосфоліпідів відрізняє висока фізіологічна активність, у зв'язку з чим їхнє використання виходить за рамки рішення тільки технологічних завдань і створює передумови для створення нових видів продуктів харчування, які позитивно впливають на здоров'я людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНИХ РОСЛИННИХ ФОСФОЛІПІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок