Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ЯК МЕТОД АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

МОДЕЛЮВАННЯ ЯК МЕТОД АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ЯК МЕТОД АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
УДК 232.2:33
ТКАЧУК ВІКТОР АРТУРОВИЧ
МОДЕЛЮВАННЯ ЯК МЕТОД АНАЛІЗУ
ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ – 2006
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Поліщук Микола Васильович,
завідувач кафедри політології Львівського
національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
професор кафедри політичних наук
НПУ імені М.Драгоманова
кандидат політичних наук
Климончук Василь Йосипович,
доцент кафедри політології Прикарпатського
національного університету імені Василя Стефаника
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І. Ф. Кураса НАН України
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 при Львівському національному університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
 
Автореферат розісланий 21 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
кандидат політичних наук, доцент Шурко О.Б.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Нерівномірність в динаміці політичної ситуації, періодично виникаючі політичні конфлікти, зміна форм політичної влади, державного устрою i правового регулювання, які чергуються з періодами стабільності, зумовлюють пошук основи для прогнозування криз та шляхів виходу з них.
Соціальні трансформації, що відбулися в колишніх соціалістичних країнах, і які за своїми масштабами можна зрівняти з революцією, зумовили поглиблення системної кризи. Ця сукупність проблем у поєднанні з явною релевантністю процедур соціальних досліджень повинна привести до появи особливої галузі методології. Гострота потреби в методологічному аналізі політичних процесів вимагає відповідних теоретико-методологічних та методичних інструментаріїв.
Вивчення проблем аналізу та моделювання політичних процесів відповідає соціальній потребі, тобто її вирішення може допомогти подолати питання, які встають перед суспільством. В сучасних умовах все більш актуальним стає завдання репрезентувати майбутнє, яке може набувати принципово відмінні форми і структури у порівнянні з тим, що було відомо в минулому. Дослідники, громадськість, держави прийшли до висновку, що існуюча парадигма розвитку цивілізації є фатальною для людства, виникла необхідність зміни концептуального підходу. Для того, щоб вирішити, яка ж модель розвитку є найбільш ефективною та сприятливою, необхідно проаналізувати загальну картину технологічних трансформацій, рушійних сил тощо. Слід зазначити, що універсальних та досконалих підходів до вирішення цієї проблеми на сьогодні не існує. Є лише спроби побудови можливих сценаріїв розвитку тих чи інших явищ в майбутньому. Усе вищевикладене спонукало автора до дослідження даної проблеми в методологічному плані, що дало б можливість її подальшого розвитку та практичного використання науковцями України.
Важливим завданням для України сьогодні є вибір оптимальної моделі розвитку, адекватної геополітичної стратегії та такої системи національної безпеки, які б забезпечили її виживання як суверенної держави, повноцінного суб’єкта міжнародних відносин. Визначення моделей розвитку України передбачає врахування відповідних чинників і обрання методики підходу до самого процесу моделювання. Вихідною позицією є констатація, що Україна є самодостатньою системою, відповідно вагому роль відіграють внутрішній стан та оточення. Вибір оптимальної моделі є постулатом раціональної політики для України і в жодному разі не вимога наслідування тій, або іншій ідеологемі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ЯК МЕТОД АНАЛІЗУ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок