Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ БОРОТЬБИЗ СОЦІАЛЬНИМИ АНОМАЛІЯМИ ПЕРІОДУ НЕПУ(1921-1928рр.):ДОСВІД, ПРОТИРІЧЧЯ,УРОКИ(за матеріалами Півдня України )

ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ БОРОТЬБИЗ СОЦІАЛЬНИМИ АНОМАЛІЯМИ ПЕРІОДУ НЕПУ(1921-1928рр.):ДОСВІД, ПРОТИРІЧЧЯ,УРОКИ(за матеріалами Півдня України )

Назва:
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ БОРОТЬБИЗ СОЦІАЛЬНИМИ АНОМАЛІЯМИ ПЕРІОДУ НЕПУ(1921-1928рр.):ДОСВІД, ПРОТИРІЧЧЯ,УРОКИ(за матеріалами Півдня України )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІЩЕНКО Ігор Васильович
УДК 94(477.7):32"1921 -1928"
ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ БОРОТЬБИЗ СОЦІАЛЬНИМИ АНОМАЛІЯМИ ПЕРІОДУ НЕПУ(1921-1928рр.):ДОСВІД, ПРОТИРІЧЧЯ,УРОКИ(за матеріалами Півдня України )
07.00.01- історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської історії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України. Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки
і техніки України Іваненко Валентин Васильович,
Дніпропетровський національний університет, проректор
з гуманітарних питань та виховної роботи,
завідувач кафедри російської історії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Бут Олександр Микитович,
Донецький національний університет, професор кафедри історії
слов’ян
кандидат історичних наук, доцент Архірейський Дмитро
Володимирович, Академія митної служби України, доцент
кафедри соціально-політичних дисциплін.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра української історії та етнополітики.
Захист відбудеться " 8 " жовтня 2003 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 08. 051. 14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського
національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий " 5 " вересня 2003 року.Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Принципова схожість соціально-економічної ситуації початку ХХІ століття з тією, що склалась в Україні у 20-х роках ХХ ст., коли відмова від воєнно-комуністичних методів управління державою на фоні руйнівних наслідків Першої світової, громадянської воєн, голоду створила всі умови для поширення соціальних аномалій, привертає увагу дослідників можливістю порівняння процесів суспільного життя цих періодів історії. У сучасному суспільстві, як і в період непу, звичним атрибутом міст та сіл стала дитяча бездоглядність, жебракування, бродяжництво, проституція, пияцтво та алкоголізм. Актуальність теми визначається й тим, що боротьба з бідністю розглядається зараз як пріоритетний напрямок діяльності уряду нашої держави. Її складовою частиною, безумовно, має стати поступове викорінення найбільш одіозних соціальних аномалій. Вибір теми зумовлений і тим, що ця галузь вітчизняної соціальної історії практично не висвітлена в науковій літературі. Порівняно дослідженою є проблема дитячої бездоглядності і боротьби з нею у 20-ті роки ХХст., однак наявні праці відзначаються нерідко ідеологічними нашаруваннями, надмірною політизацією при характеристиці окремих питань, обмеженістю джерельної бази. До того ж у них майже не простежується специфіка південного регіону України, який зазнав чи не найбільшої скрути в цей період. Решта аномалій суспільства 20-х років ХХст., і перш за все жебракування, бродяжництво, проституція в Україні, взагалі фактично не вивчались. Між тим, ретельний аналіз архівних джерел, матеріалів державної статистики переконує, що ці проблеми не втрачали своєї гостроти протягом усього періоду непу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова проблема досліджувалась у руслі виконання на кафедрі російської історії Дніпропетровського національного університету держбюджетної теми №1-060-03 “Радянська державність в Україні: пріоритети і особливості розвитку у ХХ столітті”. Об'єктом дослідження є соціально-політичні процеси в південному регіоні України в період непу (1921-1928 рр.) та їх взаємозв'язок з соціальними аномаліями.
Предметом дослідження є державна політика у сфері боротьби з соціальними аномаліями (створення організаційно-правової системи щодо викорінення вказаних явищ; практика залучення громадськості до боротьби з ними; форми і методи цієї діяльності в період 1921-1928 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА У СФЕРІ БОРОТЬБИЗ СОЦІАЛЬНИМИ АНОМАЛІЯМИ ПЕРІОДУ НЕПУ(1921-1928рр.):ДОСВІД, ПРОТИРІЧЧЯ,УРОКИ(за матеріалами Півдня України )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок