Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)

Загрузка...

КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці) / сторінка 6

Назва:
КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Разом з тим виявлено спільні та відмінні ознаки для різних видів корисливих злочинів на залізничному транспорті. Зокрема, з’ясовано, що крадіжки вантажів вирізняються груповим характером злочинної діяльності та латентністю, що особливо притаманно злочинам до яких причетні залізничники. Крадіжки у пасажирів характеризуються вчиненням злочинів у стані сп’яніння (33,9%) й особами, які раніше вчиняли злочини (30,6%). У структурі злочинів, вчинених у поїздах, які прямують закордон, курортні зони, мегаполіси, крадіжки можуть становити до 70,0 %.
Розглядаючи численні класифікації корисливих злочинів, вказано на їх загальний характер, що не сприяє подальшому науковому розвитку знань про особливості корисливих злочинів на залізничному транспорті. В зв’язку з цим пропонується авторська кримінологічна класифікація: корисливі злочини, пов’язані з пасажирськими перевезеннями, які вчиняються з приводу протиправного використання пасажирського залізничного транспорту, його транспортних процесів або протиправного заволодіння майном пасажира; корисливі злочини, пов’язані з вантажними перевезеннями, які вчиняються з приводу протиправного заволодіння вантажем або використання перевізних технологій як джерела одержання незаконних доходів; корисливі злочини, пов’язані з безпекою руху й експлуатації залізничного транспорту – це, як правило, крадіжки засобів безпеки руху, розукомплектування рухомого складу,
а також корисливі злочини, пов’язані з порушенням законодавства щодо заготівлі металевого брухту, що стимулюють вчинення на залізниці даних корисливих злочинів проти власності, які додатково посягають на безпеку руху й експлуатацію залізничного транспорту; корисливі злочини, які вчиняються в допоміжних напрямках діяльності залізниці, що безпосередньо не пов’язані з перевезенням пасажирів і вантажів; “інші корисливі злочини”, які відносяться до так званих “транспортних” виключно за ознакою “місце вчинення”.
У підрозділі 2.2. “Кримінологічна характеристика осіб, які вчинили корисливі злочини на залізничному транспорті” розкривається шляхом аналізу їх соціально-демографічних, кримінально-правових, морально-психологічних ознак й особливостей, інших характеристик. Зокрема, серед крадіїв, які на момент вчинення злочину на залізничному транспорті навчались у закладах освіти,
80,0% – школярі. Проте ОВСТ профілактичну роботу, в основному, проводять з учнями профтехучилищ, що може свідчити про недостатнє використання кримінологічної інформації. За результатами анкетування встановлено, що крадії засобів безпеки руху й експлуатації на залізничного транспорту об’єднуються в злочинні групи за принципом “дружби” (65,7%), спільним місцем навчання (26,5%), проживання (23,5%) і навіть за родинними зв’язками (3,9%). Це вказує на важливість проведення спільних заходів профілактики територіальними та транспортними ОВС. До того ж такі злочинці зневажливо ставляться до норм права, моралі, суспільних інтересів, адже переважно не замислювались над можливими негативними наслідками своїх протиправних дій (74,3% респондентів), хоча й усвідомлювали їх характер у зоні підвищеної небезпеки.
З’ясовано характерні ознаки осіб, які на залізничному транспорті вчинили різні види корисливих злочинів. Зокрема, серед осіб, які залучені до наркобізнесу, порівняно з тими, які проводили некорисливі операції з наркотичними засобами, спостерігається більша частка жінок, що, передусім, пояснюється характером незаконних операцій з наркотичними засобами, які мають місце на об’єктах залізничного транспорту, а також моральним і матеріальним неблагополуччям у сімейному середовищі.
Аналізуючи корисливих злочинців за родом занять, вказано на підвищену небезпеку злочинців з числа працівників залізниці, які володіють специфічними знаннями та навиками, особливо у сфері вантажних перевезень, і при цьому порушують транспортно-правові норми.
У підрозділі 2.3. “Детермінанти корисливих злочинів на залізничному транспорті”, спираючись на концепцію діалектичного детермінізму проаналізовано різні підходи у зарубіжній, радянській та сучасній українській кримінології щодо впливу численних явищ і процесів на корисливі злочини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок