Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)

КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)

Назва:
КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЯКИМОВА СВІТЛАНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 343. 97 (812.5)
КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ
(за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)
12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права Київського національного університету внутрішніх справ (МВС України)
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
Костицький Михайло Васильович,
Київський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Глушков Валерій Олександрович,
Академія управління МВС України, перший проректор
кандидат юридичних наук, доцент
Савченко Андрій Володимирович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри кримінального права
Провідна установа Інститут держави і права імені В.М. Корецького
НАН України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (м. Київ)
Захист відбудеться “28” березня 2007 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий “01” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Лошицький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В нових соціально-економічних і політичних умовах, які склались в Україні, посилився негативний вплив корисливих злочинів на функціонування та розвиток залізничного транспорту, як однієї з базових галузей національної економіки. Реалії сьогодення засвідчують, що практика виявилась не готовою протидіяти даному різновиду корисливих злочинів, які набули не лише значного поширення, але й нової якості. Корисливі злочини на залізничному транспорті зазнали суттєвої трансформації, проте наукові праці відображають традиційні аспекти, пов’язані з корисливими посяганнями на вантажі (В. Б. Вишня, М. В. Ковалів, О. В. Матіцин, М. В. Юрін) чи майно пасажирів (Л. Ф. Дадерко, М. І. Гетман, Ю. В. Степаненко, О. О. Юхно).
У дисертаційному дослідженні також використовувались праці щодо корисливих злочинів і, зокрема “Особа корисливого злочинця” (Ю. М. Антонян, В. П. Голубєв, Ю. М. Кудряков), “Питання теорії та практики попередження корисливих злочинів” та “Загальнокримінальні корисливі злочини: кримінологічна характеристика” (С. О. Єлісєєв), “Корисливі посягання на особисту власність” (В. І. Літвінов), “Корислива злочинна діяльність” (А. Ф. Зелінський, М. Й. Коржанський), “Проблеми попередження та профілактики корисливої злочинності” (А. А. Тайбаков), “Користь. Кримінологічні та кримінально-правові проблеми” (М. Г. Міненок, Д. М. Міненок). Окрім цього, корисливі злочини на залізничному транспорті вивчались із урахуванням теоретичного доробку таких відомих вітчизняних і зарубіжних вчених як Г. А. Аванесов, Б. С. Волков, В. В. Голіна, І. М. Даньшин, О. М. Джужа, А. І. Долгова, О. Г. Кальман, М. В. Костицький, Н. Ф. Кузнєцова, В. Н. Кудрявцев, В. В. Лунєєв, М. І. Мельник, В. І. Шакун, М. Шнайдер, Дж. Ф. Шеллі та ін.
Актуальність теми дисертації також визначається необхідністю створення належного теоретичного підґрунтя для оновлення й удосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності транспортної міліції щодо попередження корисливих злочинів на залізничному транспорті. Таким чином, проблема попередження корисливих злочинів на залізничному транспорті потребує сучасного комплексного розроблення й, зокрема в кримінології.
Те, що дане дослідження в певній мірі проведено на прикладі однієї з регіональних залізниць не зменшує його науково-практичного значення: по-перше, за висновками МВС України всі види корисливих злочинів є характерними для всіх без винятку залізниць України; по-друге, Львівська залізниця є однією з найголовніших транзитних магістралей держави; по-третє, використання матеріалів УМВСУ на Львівській залізниці, здебільшого, зумовлено потребою в статистичних даних задля ретельнішого вивчення корисливих злочинів та осіб, які їх вчинили на залізничному транспорті; по-четверте, незважаючи на посилання на матеріали УМВСУ на Львівській залізниці, дисертантом також було взято до уваги досвід боротьби з корисливими злочинами на інших залізницях України, а також залізницях інших розвинених транспортних держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОРИСЛИВИХ ЗЛОЧИНІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок