Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ СИНТЕЗУ РАЦЕМІЧНИХ ТА ОПТИЧНО АКТИВНИХ ФТОРОВМІСНИХ ?-АМІНОКИСЛОТ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ СИНТЕЗУ РАЦЕМІЧНИХ ТА ОПТИЧНО АКТИВНИХ ФТОРОВМІСНИХ ?-АМІНОКИСЛОТ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ СИНТЕЗУ РАЦЕМІЧНИХ ТА ОПТИЧНО АКТИВНИХ ФТОРОВМІСНИХ ?-АМІНОКИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,25 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
ФОКІНА Наталія Олександрівна
УДК 547.466 + 577.112.389
РОЗРОБКА МЕТОДІВ СИНТЕЗУ РАЦЕМІЧНИХ ТА ОПТИЧНО АКТИВНИХ ФТОРОВМІСНИХ ?-АМІНОКИСЛОТ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник: Академік НАН України, професор, доктор хімічних наук
Кухар Валерій Павлович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу тонкого органічного синтезу,
директор Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Колодяжний Олег Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу синтезу фізіологічно активних сполук фосфору
доктор хімічних наук
Пашинник Валерій Юхимович
Інститут органічної хімії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу органічних сполук сірки
Провідна установа: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, відділ хімії біологічно активних речовин
Захист відбудеться 25 жовтня 2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
Автореферат розіслано 25 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вражаючі результати випробувань біологічних властивостей амінокислот стимулюють пошук нових, більш ефективних методів одержання цих сполук. Незважаючи на значні успіхи у синтезі амінокислот, ще існує багато проблем, що потребують свого вирішення. Особливо це відноситься до синтезу оптично активних сполук, бо тільки наявність энантіомерно чистих субстратів відкриває можливість детального вивчення їх біологічної активності і їх подальшого введення в пептидний синтез. Це пов'язано з тим, що біологічна поведінка енантіомерів хіральних сполук дуже різна. В той час, як один енантіомер може мати необхідні біологічні властивості, інший може бути менш активним, не активним або навіть токсичним.
При застосуванні хімічних підходів досягнення високої енантіо- та діастереочистоти продуктів супроводжується високою вартістю хіральних реагентів, що використовуються. У зв'язку з цим розробка методів одержання оптично активних амінокислот з доступних оптично активних природних сполук є особливо актуальною.
Крім численних “чисто” хімічних синтезів останнім часом розвиваються біокаталітичні методи одержання енатіомерних амінокислот, які завдяки доступності мікроорганізмів та ферментів є привабливими для препаративних цілей. В той же час більшість методів біокаталітичного розщеплення ?-амінокислот виявляється не ефективним для одержання оптично активних ?-амінокислот.
Враховуючи зростання інтересу до фторовмісних амінокислот, розвиток препаративних синтетичних методів ефективного та селективного введення фтору або фторовмісних угрупувань для одержання бажаних амінокислот безумовно є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими планами та темами. Дослідження проводилось за науково-дослідною темою відділу тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України “Асиметричний синтез елементорганічних аналогів природних сполук” (2.1.10.19-93, № держреєстрації 0101U003169).
Мета і задачі дослідження. Метою даного дослідження була розробка методів одержання рацемічних та оптично активних ?-амінокислот на прикладі різних представників цього класу сполук (?,?-дифтор-?-амінокислот, ?-арил-?-амінокислот, ?-фторалкіл-?-амінокислот та ?-алкіл-?-фторалкіл-?-амінокислот). Для досягнення поставленої мети вирішували декілька задач. В межах розробки біокаталітичного методу одержання енантіочистих амінокислот передбачалось з'ясувати можливість використання пеніцилінацилази (EC 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ СИНТЕЗУ РАЦЕМІЧНИХ ТА ОПТИЧНО АКТИВНИХ ФТОРОВМІСНИХ ?-АМІНОКИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок