Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕРЕДНЯ ЖІНОЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ (ХІХ - початок ХХ ст.)

СЕРЕДНЯ ЖІНОЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ (ХІХ - початок ХХ ст.)

Назва:
СЕРЕДНЯ ЖІНОЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ (ХІХ - початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АВТОРЕФЕРАТ дисертацiї на здобуття наукового ступеня кандидата iстор
ичних наук


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СУХЕНКО ТАМАРА ВІКТОРІВНА
УДК 930.8:37 /477/
СЕРЕДНЯ ЖІНОЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ
(ХІХ - початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01- Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Клапчук Сергій Миколайович,
професор кафедри української історії та етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Хоменко Валентин Якович, професор кафедри філософії Національного аграрного університету
кандидат історичних наук, доцент
Кузнецова Людмила Василівна, професор кафедри історії України Київського національного університету культури та мистецтв
Провідна організація:
Інститут історії України НАН України, відділ історії культури українського народу
Захист відбудеться “23” квітня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.349.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “13” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (13 сторінок, 178 назв). Загальний обсяг 183 сторінки. Вступ. Актуальність теми дослідження. Вивчення життя суспільства, окремих його груп в неполітичному аспекті може дати повнішу картину нашого минулого. Діяльність в Україні середніх жіночих навчальних закладів - невід’ємна сторінка нашої історії. Тенденція вітчизняної історіографії відтворювати історію освіти на основі дослідження діяльності лише чоловічих закладів видається необ’єктивною, адже традиція роздільного навчання в історії України нараховує багато століть.
Наукове дослiдження iсторiї середнiх дівочих освітніх закладів має велике пiзнавальне значення для загального розумiння iсторiї українського жiноцтва. Українськi жiнки поряд з чоловiками брали активну участь в усiх суспiльнотворчих процесах особисто чи опосередковано через вплив на чоловiкiв, виховання дітей, дiяльнiсть у сiмейнiй сферi. А середня освіта, що стала реальністю для них у ХIХ ст., відкрила шлях до ще більш активної праці на ниві культури, науки, літератури.
Вивчення процесу створення та функціонування середніх жіночих закладів дозволить більш об’єктивно відтворити життя жінок, через призму освітянських проблем глибше проникнутися історичними реаліями ХIХ століття, з’ясувати ставлення суспільства до жінки та її виховання.
Для сучасної історичної науки видається актуальним вивчення благодійної діяльності приватних осіб та громадських організацій минулого. Дослідження процесу створення мережі середніх жіночих шкіл допоможе виявити внесок різних груп населення та окремих осіб в розбудову системи освіти в Україні. Воно дозволить якісно доповнити знання про меценатів ХІХ – початку ХХ ст., громадську діяльність мешканців України в умовах російського панування.
Актуальність посилюється також тим, що проблеми середньої жіночої освіти в Україні в ХІХ – на поч.ХХ ст. не була ще предметом грунтовного наукового дослідження.
Об’єктом дослідження є заклади жіночої освіти в Україні в ХIХ - на початку ХХ ст.
Предметом дослiдження є процес створення та розвитку системи середнiх жiночих навчальних закладів на пiдросiйськiй Українi в ХIХ - на початку ХХ ст., політика уряду щодо жіночої освіти, роль громадськості та приватних осіб у створенні мережі означених шкіл, реформа жіночої освіти в середині ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕРЕДНЯ ЖІНОЧА ОСВІТА В УКРАЇНІ (ХІХ - початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок