Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Органи внутрішніх справ як суб’єкти виконавчого Провадження в справах про адміністративні правопорушення

Органи внутрішніх справ як суб’єкти виконавчого Провадження в справах про адміністративні правопорушення

Назва:
Органи внутрішніх справ як суб’єкти виконавчого Провадження в справах про адміністративні правопорушення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Миронюк Роман Вікторович
УДК – 342.9
Органи внутрішніх справ як суб’єкти виконавчого Провадження в справах про адміністративні правопорушення
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Гончарук Степан Тихонович,
Національна академії внутрішніх
справ України, професор кафедри адміністративного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
Голосніченко Іван Пантелійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри конституційного
та адміністративного права
кандидат юридичних наук
Лихачов Сергій Васильович,
Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, начальник кафедри адміністратив-
ного права і державного управління
Провідна установа: Національний університет внутрішніх справ, кафедра адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ, м. Харків
Захист відбудеться 9 квітня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
Автореферат розісланий 7 березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваль М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Адміністративному примусу належить важлива роль у забезпеченні законності, громадської безпеки, охорони громадського порядку, попередження злочинності. Одним із найбільш розповсюджених заходів адміністративного примусу, що застосовуються широким колом суб’єктів до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення є адміністративні стягнення. Однак, факт прийняття юрисдикційним органом постанови про накладення адміністративного стягнення не забезпечує реалізації породжених нею прав і обов’язків правопорушника, з нього повинен бути стягнутий штраф, забезпечено відбуття адміністративного арешту, виконано припис про конфіскацію майна тощо.
Виконавче провадження в справах про адміністративні правопорушення має свою нормативну регламентацію і здійснюється системою спеціальних суб’єктів. Провідне місце серед таких субєктів посідають органи внутрішніх справ, що обумовлено їх специфічними повноваженнями по виконанню постанов про накладення окремих адміністративних стягнень.
Щорічно органи внутрішніх справ виносять більш як 7 млн. постанов про накладення адміністративного штрафу, за якими стягується понад 110 млн. грн., що в середньому становить майже 60% від сум, які надходять у бюджет за штрафами, стягнутими усіма органами адміністративно-штрафної юрисдикції. Щорічно органи внутрішніх справ виконують майже 117 тис. постанов про позбавлення права керування транспортними засобами, а також - майже 154 тис. постанов про застосування адміністративного арешту.
Аналіз чинного законодавства про адміністративні правопорушення і практики його застосування органами внутрішніх справ показав, що окремі його норми не в повній мірі відповідають вимогам часу, змісту адміністративно-правової реформи. На сьогодні у чинному законодавстві України не знайшли свого чіткого визначення окремі питання виконання таких адміністративних стягнень, як оплатне вилучення та конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення, або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення, адміністративного видворення за межі України іноземців та осіб без громадянства. Потребує наукового осмислення практика виконання органами внутрішніх справ постанов про накладення штрафу, позбавлення права керування транспортними засобами та адміністративного арешту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Органи внутрішніх справ як суб’єкти виконавчого Провадження в справах про адміністративні правопорушення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок