Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПРИВУШНИХ ЗАЛОЗ І ГОМЕОСТАЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ХРОНІЧНИХ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЛЕГЕНЬ

СТАН ПРИВУШНИХ ЗАЛОЗ І ГОМЕОСТАЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ХРОНІЧНИХ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЛЕГЕНЬ

Назва:
СТАН ПРИВУШНИХ ЗАЛОЗ І ГОМЕОСТАЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ХРОНІЧНИХ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЛЕГЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
На правах рукопису
Скікевич Маргарита Георгіївна
УДК 616.316.5+616.31+616.24
СТАН ПРИВУШНИХ ЗАЛОЗ
І ГОМЕОСТАЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА
ПРИ ХРОНІЧНИХ НЕСПЕЦИФІЧНИХ
ЗАХВОРЮВАННЯХ ЛЕГЕНЬ
14.01.22 - стоматологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії (ректор — заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор М.С.Скрипніков)
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Рибалов Олег Васильович, завідувач кафедри хірургічної стоматології з курсом основ сто- матології медичного факультету Української медичної стоматологічної академії МОЗ України
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, доцент Митченок Віктор Іванович, завідувач кафедри пропедевтики хірургічної стоматології з курсом пластичної хірургії УМСА МОЗ України; доктор медичних наук Григорчук Юрій Федорович, професор кафедри хірургічної стоматології Харківського державного медичного університету МОЗ України
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України, кафедра хірургічної стоматології.
Захист дисертації відбудеться "25" квітня 2000 року о__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, М.Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, М.Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий “24“ березня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат медичних наук, доцент Н.В.Головко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. За даними великої кількості вітчизняних та іноземних пульмонологів, динаміка захворюваності, інвалідності та смертності населення в зв'язку з хронічними неспецифічними захворюваннями легенів (ХНЗЛ) в останні 20-30 років має тенденцію до зростання (С.Б.Соколов й соавт., 1983; Ю.И.Кундиев, Е.П.Краснюк, 1990; И.И.Мягков, П.С.Назар, 1994).
На сьогоднішній день неспецифічні захворювання легенів в розвинутих країнах світу займають третє місце серед причин смертності після серцево-судинних і онкологічних (Ю.М.Гольденберг, 1993).
Різнобічне вивчення проблемних сторін патогенезу ХНЗЛ виявило значні зміни в окремих органах і системах хворої людини. Це відноситься до симпатико- адреналової системи, імунної системи, серцево-судинної системи, нирок та печінки (И.И.Сахарчук, И.К.Пастер, 1988; О.Ф.Пільганчук, 1994).
Дослідженнями А.Г.Бабаевой, Е.А.Шубниковой (1978); М.Г.Рьібаковой (1978); Н.М.Оглазовой (1982); Л.Г.Комаровой, О.П.Алексеевой (1994); Ю.П.Костиленко (1999) довели, що слинні залози, як залози внутрішньої секреції, мають безпосереднє відношення і до симпатико-адреналової системи, і до системи гіпофіз-надниркові залози, і до імунної системи.
Все це дозволило зробити висновок, що великі слинні залози людини є складні утворення з різноманітними функціями, мінливою структурою і своєрідними реакціями на різноманітні зовнішні впливи і внутрішньоорганні порушення.
В світлі нових уявлень про функції слинних залоз відмічається їх суттєвий вплив на діяльність серцево-судинної системи (Л.Г. Комарова, О.П.Алексеева, 1994). Встановлено взаємоз'язок захворювань тонкого і товстого кишечнику на морфо-функціональний стан слинних залоз і захворювань слинних залоз на функціональний стан кишечнику (В. Н. Васильєв, 1981; З.А.Бичкене, 1989; О.В.Гуржій, 1995).
Такі захворювання, як кістозний фіброз паренхіматозних органів, зокрема легенів, часто супроводжуються порушеннями діяльності слинних залоз, змінами якісного складу слини (М.И. Рейдерман, 1974; Н.М. Бочков й соавт., 1984; В.В.Афанасьев, В.С.Стародубцев, 1998).
Разом з тим до цього часу є невелика кількість робіт, які відображають функціональний стан слинних залоз при ХНЗЛ, що в недостатній мірі характеризує їх патогенез і не дає об'єктивної інформації про повноту науково обгрунтованої тактики лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТАН ПРИВУШНИХ ЗАЛОЗ І ГОМЕОСТАЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ ХРОНІЧНИХ НЕСПЕЦИФІЧНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЛЕГЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок