Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА РІВНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ПРИ ПОЧАТКОВОМУ НАВЧАННІ

ОЦІНКА РІВНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ПРИ ПОЧАТКОВОМУ НАВЧАННІ

Назва:
ОЦІНКА РІВНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ПРИ ПОЧАТКОВОМУ НАВЧАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
АНДРЄЄВ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 629.7.07
ОЦІНКА РІВНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ПРИ ПОЧАТКОВОМУ НАВЧАННІ
05.01.04 - Ергономіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1999
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Харківському інституті льотчиків ВПС України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, Гаврилов Едуард Васильович, проректор з наукової роботи. Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет.
 
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор, Ашеров Аківа Товійович, зав. кафедрою інформатики та обчислювальної техніки. Українська інженерна - педагогічна академія (м. Харків)
-
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, Стрілець Віктор Маркович, професор кафедри організації служби та підготовки. Харківський інститут пожежної безпеки МВС України.
Провідна установа: Харківський державний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського (Харківський авіаційний інститут). Міністерство освіти України.
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 1999 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.056.02 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “16 ” вересня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат арх., доцент Е.Т. Черкасова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз безпеки польотів за останні 20 років показує, що значна частина всіх авіаційних пригод та передумов до них пов’язана з помилками у техніці пілотування та низьким рівнем навчання льотного складу (до 40 %). Це свідчить про негаразди в галузі професійного навчання льотного складу. При цьому енергетична криза, що виникла в Україні, різке скорочення об’ємів надходження паливно-мастильних матеріалів, потрібних для виконання учбова-бойових задач, стали причинами численних труднощів у льотній підготовці курсантів - льотчиків. Вихід з такого стану може бути знайдений в підвищенні ефективності навчання за допомогою тренажерів.
В дослідженнях, що проведені в Державній льотній академії України та Київському міжнародному університеті цивільної авіації, наводяться методики оцінки рівня тренажерної, льотної та спеціальної підготовки на різних етапах навчання. Відомо багато робіт, що розглядають питання кількісної оцінки підготовки оператора до діяльності в системі “людина - техніка”. Проте нема робіт, в яких би цілеспрямовано, з єдиних позицій, на наукових засадах розглядалося рішення задачі комплексної підготовки оператора.
Як показали дослідження, Р.М. Макарова, В.О. Бодрова, Г.В. Коваленко, Г.О. Крижановського, В.О. Трапезнікова, на початковому етапі навчання формування професійних навичок набуває особливого значення. Саме на цьому етапі закладаються основи професійної надійності, знання, навички та уміння, котрі забезпечують безпеку польотів. Недостатній розвиток цих якостей є головною причиною труднощів опанування “вивізної” програми, відчислення з льотної неуспішності та причинами передумов до льотних пригод.
Таким чином, створення методики оцінки рівня ППЛС при початковому навчанні є актуальною задачею, вирішення якої забезпечує удосконалення планування та прогнозування процесу ППЛС і підвищення безпеки польотів. Все це обумовлює актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у межах державної програми “Військова освіта” (Збройні сили України ХХI сторіччя) та планів НДР Харківського інституту льотчиків ВПС України в 1995 - 1999 роках.
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження є розробка методики оцінки рівня професійної підготовки льотчиків на етапі початкового навчання.
Для досягнення цієї мети були поставлені та вирішені наступні основні задачі дослідження, що виносяться на захист:
-
розробка математичної моделі оцінки якості професійної підготовки оператора літального апарату (ЛА) з визначенням рівня здатності до навчання у певному інтервалі часу;

визначення оптимального значення параметру здатності до навчання курсанта - льотчика на етапі початкового навчання;

розробка методики комплексної оцінки рівня ППЛС на етапі початкової льотної підготовки;
-
розробка засобів контролю ППЛС та оптимізація факторів, що впливають на цю підготовку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОЦІНКА РІВНЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ПРИ ПОЧАТКОВОМУ НАВЧАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок