Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНОЧІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

ЖІНОЧІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЖІНОЧІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЯРОШ ОКСАНА БОГДАНІВНА
УДК 329.05:329.63
ЖІНОЧІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ
КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Волинському державному університету імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, професор
КІЧИЙ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
завідувач кафедри історії України
Волинського державного університету
імені Лесі Українки
Офіційні опоненти - доктор політичних наук
ЯКУШИК ВАЛЕНТИН МИХАЙЛОВИЧ
професор кафедри політології
Національного Університету
“Києво-Могилянська Академія”
кандидат історичних наук
- ДАРМОГРАЙ НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
заступник начальника міжнародного відділу
Головного управління зовнішньоекономічних
зв’язків Київської міської державної адміністрації
Провідна установа - кафедра політології філософського
факультету Львівського національного університету
імені Івана Франка
Захист відбудеться “ 27 “ березня 2001 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, Київ, вул.Кутузова, 8, к.202.
З дисертацію можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України ( м.Київ, вул.Кутузова, 8)
Автореферат розіслано “ 27 “ лютого 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Громадські об’єднання виступають активними суб’єктами політичного процесу. Вони формуються та функціонують у специфічній суспільній атмосфері, яка стимулює або стримує їх діяльність. Визначальний вплив на це має тип, особливості та характеристики політичного режиму.
В умовах тоталітарного режиму громадські об’єднання знаходяться під суворим контролем держави. Можливості для розвитку масових громадських рухів в цих суспільствах взагалі відсутні. З лібералізацією режиму з’являються можливості для виникнення контрольованих державою громадських об’єднань. Демократизація сприяє появі широкого спектру організацій та рухів, які діють поза контролем держави.
Асоціації, спілки, організації, союзи, рухи створюють складну і взаємопов’язану систему громадських об’єднань, елементи якої перебувають у взаємодії та зазнають постійних взаємовпливів. Вирізняють два основних типи об’єднань: громадські організації та громадські рухи.
Повнота спектру громадських об’єднань та умови їх функціонування є одним із визначальних індикаторів суспільства. Демократичне суспільство не лише декларує, а реально гарантує права і свободи громадян. Громадські об’єднання, разом з державними і партійними структурами виступають основними елементами політичної конструкції суспільства. У демократичних країнах вони перебирають на себе значне коло важливих суспільних функцій.
В даний час в Україні діє понад 100 структурованих і організаційно оформлених жіночих громадських організацій. За останні роки відбулися значні зрушення в електоральній поведінці жінок. Їх, у переважній більшості, не задовольняє роль пасивного спостерігача. Жіночі структури, як суб’єкти політики, все активніше втручаються у процеси державотворення. Загострення соціально-економічних проблем у посткомуністичній Україні активізує пошуки жіночих об’єднань до їх вирішення. Разом з тим, вони ще не сприймаються широкою громадськістю, як структури, що здатні захистити права жінки або ж суттєво вплинути на її становище.
В кінці ХХ століття особливої актуальності набрала проблема теоретичного і практичного визначення місця та ролі жіночих громадських об’єднань як суб’єктів державотворення.
Жіночі об’єднання за своєю суттю не є політичними структурами, однак їх діяльність на утвердження державності часто набуває політичного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖІНОЧІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок