Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексно-легована Цементувальна сталь з мінімальними поводками при термічній обробці

Комплексно-легована Цементувальна сталь з мінімальними поводками при термічній обробці

Назва:
Комплексно-легована Цементувальна сталь з мінімальними поводками при термічній обробці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ ”КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
СЕМЕНОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ЄВГЕНОВИЧ
УДК 669.1.017:669.15.194
Комплексно-легована Цементувальна сталь з мінімальними поводками при
термічній обробці
Спеціальність 05.16.01 металознавство та термічна обробка металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології конструкційних матеріалів і матеріалознавства Національного аграрного університету.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України доктор технічних наук, професор
Опальчук Андрій Савович
Національний аграрний університет, професор кафедри технології конструкційних матеріалів і матеріалознавста
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лоскутов Володимир Федорович, Національний технічний університет України ”КПІ”, професор кафедри металознавства і термічної обробки
доктор технічних наук,
Щипіцин Сергій Якович
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України, завідувач відділу
Провідна установа – Інститут електрозварювання НАН України
ім. Е.О. Патона
Захист відбудеться ” 23” січня 2007р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 в Національному технічному університеті України ”Київський політехнічний інститут”, за адресою: 03056, м.Київ, проспект Перемоги 37, ІФФ, корп.№9, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України ”Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37.
Автореферат розісланий ”21” грудня 2006р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К26.002.12,
кандидат технічних наук, доцент Л. М. Сиропоршнєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Високі вимоги до механічних, технологічних і експлуатаційних характеристик цементувальних сталей визначають широку гаму легуючих елементів і технологій виплавлення та зміцнення. Для важконавантажених деталей і вузлів силових агрегатів застосовуються сталі леговані дефіцитними і дорогими елементами, такими як нікель, молібден, ванадій.
Існуюча теорія комплексного легування, на жаль, трохи односторонньо розглядає питання застосування сталей різних композицій для тих чи інших умов експлуатації, не приділяючи достатньої уваги питанням їх технологічності, а саме вони визначають собівартість виробництва. На даному етапі розвитку машинобудування зросла потреба в сталях, які здатні, при відносно малих габаритах і складності профілів деталей, витримувати великі навантаження.
Розвиток нових технологічних процесів виготовлення і зміцнення деталей пред'являє все більш високі вимоги до технологічних властивостей сталей. Особливе місце серед них займає питання короблення деталей зубчастих передач у процесі хіміко-термічної обробки, тому що їх деформація викликає необхідність проведення додаткових фінішних операцій,. що вимагає значних матеріальних затрат, при цьому знімається значна частина найбільш зміцненого зносостійкого шару.
Однак, на даному етапі, ледве не єдиними роботами з комплексного легування сталі, що розглядають поряд з характеристиками міцності, ще і деякі технологічні, є роботи М.П.Брауна, Б.Б.Винокура, Ф.Пікерінга.
Недостатня увага до розробки нових марок сталей, привели до того, що металоємкість вітчизняного машинобудування в кілька разів перевищує показники промислово розвинених держав. Така країна, як Японія, будучи визнаним промисловим лідером, машинобудівна продукція якої має значно більш низьку металоємкість, ніж машини й устаткування США і західних країн, приділяє велику увагу питанням розроблення легованих сталей.
Актуальність вирішення цієї проблеми очевидна. Очевидно також і те, що нові сталі повинні мати високий рівень фізико-механічних властивостей і при цьому забезпечувати достатню технологічність. Не викликає сумніву і той факт, що властивості будь-якого матеріалу, який використовується в машинобудуванні, повинні бути максимально наближені до умов як експлуатаційних, так і технології виготовлення деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Комплексно-легована Цементувальна сталь з мінімальними поводками при термічній обробці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок