Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦIЛIСНIСТЬ ЖИВОГО В КОНТЕКСТI СУЧАСНОГО ПРИРОДОЗНАВСТВА (онтологiчнi основи)

ЦIЛIСНIСТЬ ЖИВОГО В КОНТЕКСТI СУЧАСНОГО ПРИРОДОЗНАВСТВА (онтологiчнi основи)

Назва:
ЦIЛIСНIСТЬ ЖИВОГО В КОНТЕКСТI СУЧАСНОГО ПРИРОДОЗНАВСТВА (онтологiчнi основи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРIЙСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм. В. I. Вернадського
ЧУДОМХ ВАЛЕРIЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 113 / 119 : 502.31
ЦIЛIСНIСТЬ ЖИВОГО
В КОНТЕКСТI СУЧАСНОГО ПРИРОДОЗНАВСТВА
(онтологiчнi основи)
09.00.01 - онтологiя, гносеологiя, феноменологiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацi на здобуття наукового ступеня
кандидата фiлософських наук
Сiмферополь - 2003
Дисертацiю рукопис
Робота виконана в Таврiйському нацiональному унiверситетi
iм. В.I. Вернадського Мiнiстерства освiти i науки Украни
Науковий керiвник
Офiцiйнi опоненти:
Провiдна установа | доктор фiлософських наук, професор
Шоркiн Олексiй Давидович,
Таврiйський нацiональний унiверситет
iм. В.I. Вернадського,
декан фiлософського факультету
доктор фiлософських наук, професор
кафедри фiлософських та соцiальних наук
Оконська Надiя Борисiвна,
Севастопольський нацiональний
технiчний унiверситет
кандидат фiлософських наук, професор
Сарав Олександр Дмитрович,
Кримська академiя природоохоронного
та курортного будiвництва,
завiдувач кафедри фiлософi i права
Iнститут фiлософi iм. Г.С. Сковороди
НАН Украни, м. Кив
Захист вiдбудеться 24 грудня 2003 року о 13 годинi на засiданнi
спецiалiзовано вчено ради К 52.051.01 Таврiйського нацiонального унiверситету
iм. В.I. Вернадського за адресою: 95007, Сiмферополь,
пр. Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацiю можна ознайомитися в бiблiотецi Таврiйського нацiонального унiверситету iм. В.I. Вернадського за адресою: 95007, Сiмферополь,
пр. Вернадського, 4.
Автореферат розiсланий 7 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спецiалiзовано вчено ради О.I. Кремiнський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнсть теми дослiдження. дисертацiйнiй робот дослiджена проблема осягнення буття елементiв живого як необхiдно цлсного, виявленi причини, дано методологiчне розвязування. Ця проблема належить до розряду не явних. Вона виявляться лише за допомогою детального аналiзу широкого спектру наукових робiт, спрямованих на пiзнання буття живого загалом та буття людини в особистостi. Наявнi прояви цi проблеми - рiзноманiття пiдходiв до живого i дискусiйнiсть бiльшостi уяв про його феномени. Зважаючи на мiждисциплiнарнicть, проблема осягнення цiлiсностi планетарного буття живого в якостi обкту детального фiлософського дослiдження практично не ставилася (передбачалося iсторичне та поступове, природнонаукове розвязування).
Проблема, що видiлена для дисертацiйного дослiдження, не ма суто природнонаукового або суто фiлософського рiшення. Цiлiснiсть живого - це феномен процесуальний, багаторiвневий i просторо-часовий. Для осягнення цього фундаментального аспекту буття живого вимагаються, як мiнiмум, обктивнi уявлення: а) що живе взагалi (уявлення про джерела походження живого, про основи його iсторичного буття та iснуючого рiзноманiття); б) що людина взагалi (як феномен живого); в) що людство взагалi (уявлення про людство i його буття як про новi планетарнi феномени).
Рiшення визначено проблеми ма наукову, свiтоглядну i соцiальну спрямованiсть. Iгнорування людством необхiдно цiлiсностi буття всього планетарного живого веде до цiлком прогнозовано, його загально кризи, та, ймовiрно, до фатального кiнця людства. Осягнення необхiдно цiлiсностi буття живого можна розглядати як початковий крок у напрямку рiшення бiльш значно проблеми - збереження всього його рiзноманiття. Без критичного осмислення iснуючого знання про живу природу i людство, подолання сучасно бiосферно кризи в х вiдношеннях уявляться неможливим.
Звязок роботи з науковими програмами, планами i темами. Тему дослiдження обрано з урахуванням Нацiонально Програми Украни “Освiта”. Дослiдження проведено в межах i на основi затверджено, комплексно програми наукових дослiджень кафедри фiлософi ТНУ iм. В.I. Вернадского “Фiлософськi основи сучасно соцiокультурно парадигми” (держ. рестрацiя № 0100U001117).
Ступiнь науково розробки проблеми. До найбiльш загальних причин недосконалостi iснуючого знання про нерозривний звязок вiдсталого та живого, живо природи та людини, можна вiднести: а) iсторичну (розвязування цi проблеми визнача наперед рiвень та повнота наукового знання живого); б) свiтоглядну (буття людини традицiйно трактуться як таке, що не зiставляться з буттям живо природи; в) органiзацiйно-методологiчну (мiждисциплiнарна кооперацiя в наукових дослiдженнях живого ще не достатньо розвиненою).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦIЛIСНIСТЬ ЖИВОГО В КОНТЕКСТI СУЧАСНОГО ПРИРОДОЗНАВСТВА (онтологiчнi основи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок