Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання реструктуризації ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ шахтарських міст України

Державне регулювання реструктуризації ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ шахтарських міст України

Назва:
Державне регулювання реструктуризації ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ шахтарських міст України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
СОКІЛ Володимир Володимирович
УДК 338.9 (477.81)
Державне регулювання реструктуризації ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ шахтарських міст України
Спеціальність
25.00.04. – регіональне управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України (Дніпропетровський філіал).
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Наврузов Юрій Вагабович, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, докторант Дніпропетровського регіонального інституту державного управління при Президентові України.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Степаненко Анатолій Васильович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення виробничого потенціалу;
кандидат наук державного управління Будовик Сергій Федорович, завідувач сектором моніторингу та реструктуризації у вугільній промисловості Кабінету Міністрів України.
Провідна установа: Донецька державна академія управління, м.Донецьк.
Захист відбудеться 17.05.2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена-Потьє, 20.
Автореферат розісланий 12.04.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор педагогічних наук, професор В.К.Майборода
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми дослідження. Україна вперше за свою історію зіткнулась з новою для себе проблемою – масовим виведенням з експлуатації фізично зношених і морально застарілих підприємств, а також шахт та гірничодобувних підприємств, що вичерпали запаси корисних копалин, на основі яких вони виникли. У багатьох містах ці підприємства були в свій час містоутворюючими. Виведення їх з експлуатації, різке скорочення обсягів виробництва поставило в скрутне становище міські поселення, особливо монофункціональні. Серед останніх найбільш складна соціально-економічна ситуація склалася в шахтарських містах. У зв'язку з особливостями шахтарських міст, які (особливості) не дають змоги перепрофілювати шахти після відпрацювання запасів вугілля, необхідна реструктуризація господарства шахтарських міст в цілому.
Реструктуризація шахтарських міст у вітчизняній науці є відносно новим напрямком досліджень. У роботах українських вчених Б.Адамова, О.Алимова, О.Амоші, В.Бесєдіна, В.Дорофієнка, С.Дубовика, Ю.Лебединського, І.Лукінова, В.Мамутова, В.Марущака, Ю.Наврузова, П.Надолішнього, А.Степаненка, О.Терещенка, А.Федорищевої, В.Фінагіна, В.Ханіна, М.Чумаченко, В.Януковича та інших досліджуються, як правило, розрізнені аспекти реструктуризації шахтарських міст. У практичній діяльності мали і мають місце помилкові рішення відносно визначення пріоритетів подальшої еволюції шахтарських міст і регіонів, реалізації соціально-економічних проектів. І це відбувається на фоні сучасної ситуації, коли вугілля є основним енергоносієм України, і саме реструктуризація вугільної промисловості є домінантою реструктуризації господарського комплексу державиі. Методологічні та методичні аспекти розв'язання комплексу пов'язаних з цим питань досі не дістали необхідної наукової розробки та обґрунтування. До того ж, проведені наукові дослідження не повністю враховують особливості розвитку шахтарських міст. Важливого значення набувають пошуки шляхів здійснення реструктуризації вугільної промисловості і шахтарських міст за умов становлення ринкових відносин. Це обумовило вибір теми дисертаційної роботи й окреслило основні напрями наукових пошуків.
Досвід науково розвинених країн показує, що за допомогою державного управління їм вдалося добитися не тільки високих темпів економічного зростання, але і стабільності економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Державне регулювання реструктуризації ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ шахтарських міст України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок