Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бенсбаа Абделькрім
УДК 796.012.61
ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
24.00.02 — фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
РІВНЕ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
Носко Микола Олексійович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка, проректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Єрмаков Сергій Сидорович,
Харківський художньо-промисловий інститут,
завідувач кафедри фізичного виховання
доктор медичних наук, професор,
Поташнюк Раїса Захарівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри валеології
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут
фізичної культури і спорту, Державний
комітет молодіжної політики, спорту
і туризму України, м. Київ
Захист відбудеться " 20" липня 2001 р. о 14 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради K.47.053. 01 у Рівненському державному гуманітарному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного гуманітарного університету, 33000 м. Рівне, вул. Остафова, 31.
Автореферат розісланий "20" червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ОСЬМАК Л.П.
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність. Людина як біологічний вид відноситься до класу ссавців, підтипу хребцевих, що відрізняються від усіх інших хребцевих розумом і здатністю до прямостояння, прямоходіння та праці. Це наклало істотний відбиток і на будову її кістяка (Бєлканія Г.С., Борхвардт В.Г., 1982; Борисевич А.І., Афанасьєв В.Г., 1986; Горєлов А.А., 1990). Статика людини характеризується вертикальним положенням тіла в просторі, чим визначається її постава. Поставою прийнято називати звичну позу людини, яка стоїть невимушено; цю позу вона приймає без зайвої м’язової напруги (Іваницький М.Ф., 1985; Бойко М.І., Бретз К., Земсков Е.О., 1997; Лапутін А.М. 1999).
У підтримці та збереженні вертикальної пози людини головну роль відіграють хребет і належні до нього структури. Реалізація цієї задачі пов'язана з антигравітаційною роботою кожного елемента хребта. Однак, зберігаючи загальні звичні для людини властивості, постава може змінюватися під впливом різних чинників (Казьмін А.І., Кон І.І., Бєленький В.Є., 1989).
Для вирішення спеціальних задач при порушеннях постави та рухової функції хребта у світі з кожним роком з'являються нові технічні засоби. Удосконалення методів досліджень та корекції постави шляхом використання нових засобів не виключає застосування фізичних вправ (Каптелін О. Ф., 1995).
Успіхи сучасної біомеханічної методології окреслюють перспективи для подальшого удосконалення засобів і методів фізичного виховання та спеціальної фізичної підготовки. Розвиток технології та методів вимірів, впровадження в дослідницькі процеси комп'ютерних систем та інших засобів автоматизації значно розширюють можливості фізичних вправ зокрема, у корекції постави людини (Лапутін А.М., 1999; Носко М.О., 2000).
Однак вирішення проблеми формування постави як складноорганізованого процесу пов'язане не тільки з усуненням несприятливих чинників, які обумовлюють появу порушень, але й одночасно зі створенням умов для розвитку фізичних якостей у процесі фізичного виховання школярів. Це пояснюється тим, що порушення постави залишаються одним із найпоширеніших функціональних відхилень у скелетно–м'язовій системі дітей шкільного віку, незважаючи на різноманіття різних методів лікування і профілактики.
Здатність дитячого організму піддаватися впливу зовнішнього середовища в дошкільному і шкільному віці є основною умовою розвитку рухової функції, що забезпечує можливість формування правильної постави (Ловейко І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок