Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ЛІХЕНОФЛОРИ ТАДЖИКИСТАНУ

АНАЛІЗ ЛІХЕНОФЛОРИ ТАДЖИКИСТАНУ

Назва:
АНАЛІЗ ЛІХЕНОФЛОРИ ТАДЖИКИСТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,42 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ІМЕНІ М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КУДРАТОВ Імомназар
УДК 582. 29 (575.3)
АНАЛІЗ ЛІХЕНОФЛОРИ ТАДЖИКИСТАНУ
03.00.21 – мікологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі ліхенології та бріології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий консультант: доктор біологічних наук
КОНДРАТЮК СЕРГІЙ ЯКОВИЧ,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу ліхенології та бріології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
БОЙКО МИХАЙЛО ФЕДОСІЙОВИЧ,
Херсонський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри ботаніки;
доктор біологічних наук, професор
ЖДАНОВА НЕЛЯ МИКОЛАЇВНА,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу фізіології та систематики мікроміцетів;
доктор біологічних наук, професор
СМОЛЯР ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА,
Полтавський педагогічний університет ім. В.Г. Короленка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри екології та охорони довкілля
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, відділ флори, рослинності і заповідної справи
Захист відбудеться “25” червня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.10 Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, МСП, Київ – 1, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий “22 травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Виноградова
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Проблема збереження і сталого використання біотичного різноманіття є однією з глобальних проблем у сучасному світі. Вона стоїть поруч із такими актуальними екологічними проблемами, як опустелювання, освоєння гірських територій, техногенні забруднення, зміни клімату та ін. Першим і вельми важливим етапом у вирішенні питань, пов’язаних із збереженням біорізноманіття, є всебічне вивчення будови і еволюції біосфери, найважливішою ланкою якої є рослинний світ. Тому, виявлення флористичного складу певних регіонів, вивчення систематики, екології, географічного розповсюдження видів, історії формування і генезису флори є дуже актуальним.
Спорові рослини і мікобіота Таджикистану, у тому числі лишайники, порівняно з судинними рослинами до цього часу вивчені недостатньо, незважаючи на те, що ці унікальні симбіотичні організми відіграють суттєву роль у біогеоценозах та у процесах, що їм властиві. Як найбільш чутливі компоненти фітоценозів, вони швидко реагують на забруднення атмосфери і є надійними біоіндикаторами при проведенні моніторингу стану екосистем.
Таджикистан, як гірська країна з великим коливанням в амплітудах абсолютних і відносних висот та різноманіттям екологічних умов, є особливо цікавим для вивчення гірських і високогірних видів лишайників. Тут вони зростають на різноманітних субстратах, в першу чергу на гірських породах, і є чи не єдиними рослинами, що заселяють кам`янисті субстрати. Крім того, на території республіки наявні аридні, субаридні і гумідні райони, де лишайники представлені великою різноманітністю і відіграють значну роль у ґрунтоутворюючих процесах. Характерною рисою лишайників є їх приуроченість до ботаніко-географічних і фітоценотичних комплексів, які є унікальними за своїм генезисом і розвитком. У зв’язку з цим, необхідна повна інвентаризація ліхенофлори, вивчення її структури із застосуванням математичних методів, що дасть можливість виявити ступінь різноманітності досліджуваних локальних ліхенофлор і ліхенофлори Таджикистану в цілому. Ці дані стануть науковою основою для раціонального використання лишайників і їх охорони.
Актуальність дослідження значно зростає у зв’язку з інтенсивним освоєнням гірських територій і залученням у господарське використання нових природних ресурсів, що призводить до знищення окремих видів і природної рослинності в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: АНАЛІЗ ЛІХЕНОФЛОРИ ТАДЖИКИСТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок