Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у другій половині ХVII–ХVIII ст.

Розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у другій половині ХVII–ХVIII ст.

Назва:
Розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у другій половині ХVII–ХVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,78 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Пивоваренко Олена Андріївна
УДК – 94 (477.5) “16/17”
Розвиток винокуріння та шинкування
на Лівобережній Україні
у другій половині ХVII–ХVIII ст.
спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Росії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Мордвінцев В'ячеслав Михайлович,
завідувач кафедри історії Росії
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович, завідувач кафедри історії України Інституту історичної освіти національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова
кандидат історичних наук
Кісіль Іван Миколайович, головний спеціаліст організаційно-аналітичного відділу Державного комітету архівів України
Провідна установа Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться 15 жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 12 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.Г.Сокірко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації зумовлена завданням і метою дослідження. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків (загальний обсяг роботи 179 с.) списку використаних джерел та літератури (48 с. 473 позиції) та додатків (18 с. 12 позицій).
Актуальність дослідження. Соціально-економічні відносини в суспільстві є одним з найпотужніших факторів, що визначають розвиток держави. Виробництво горілки (винокуріння) та її роздрібний продаж (шинкування) мали більш ніж значущий вплив не тільки на економіку Гетьманщини, а й на всі сторони життя тогочасного суспільства. Особливі правила щодо діяльності цих помислів, які сформувалися після Національно-визвольної війни 1648-1657 рр., значно відрізнялися від діючих на інших прилеглих територіях. Це було обумовлено тим, що свобода винокуріння була надана всьому населенню, що сприяло активному розвитку останнього. В наслідок цього, винокуріння та шинкування опосередковано впливали на соціальний та політичний розвиток суспільства, позначаючись на майновому стані всіх верств населення, стаючи об’єктом регулювання з боку держави – гетьманського та царського урядів. Характерно, що останній планомірно проводив політику контролю саме над виробництвом та продажем горілки, зважаючи на інтереси державної монополії.
Поширення винокуріння та шинкування було спричинене тим, що вони були джерелом стабільних прибутків, як для окремих власників так і держави загалом. Цей фактор вплинув на їх розвиток та розповсюдження, що, серед іншого, мало й негативні суспільно-етичні та екологічні наслідки. Варто зазначити, що не зважаючи на все це, винокуріння та шинкування під цим кутом зору ще не були предметом поглибленого вивчення у вітчизняній історіографії.
Поряд з науковою актуальністю теми не можна не вказати на її вагоме прикладне значення, зокрема зв’язок із культурою виробництва та споживання алкоголю, його впливу на сферу повсякденного життя, що складає невід’ємну частину традиційної культури загалом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась, як частина планової наукової теми історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Історія формування і розвитку Української держави” (Державний реєстраційний номер 01БФ046-01).
Об’єктом дослідження є винокурний та шинкарський промисли в системі соціально-економічних відносин Лівобережної України–Гетьманщини у другій половині ХVІІ – ХVІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток винокуріння та шинкування на Лівобережній Україні у другій половині ХVII–ХVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок