Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі Львова)

ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі Львова)

Назва:
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
СТАСЮК Олена Степанівна
УДК 72.01 (477) “19/20”
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА
ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
(на прикладі Львова)
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник: | кандидат архітектури, доцент БЕВЗ Микола Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів”.
Офіційні опоненти: | доктор архітектури, професор ПРОСКУРЯКОВ Віктор Іванович, Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра “Архітектурне проектування”;
кандидат архітектури, доцент СОЛОБАЙ Петро Андрійович Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, кафедра архітектурного проектування.
Провідна установа: | Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, кафедра історії, теорії архітектури та синтезу мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Захист відбудеться 5 червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери,12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий 5 травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат архітектури, професор Петришин Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Перші університети виникають в Європі в ХІІ ст. в містах Болоньї і в Парижі. В кінці ХІV ст. їх діяло вже понад двадцять. В ХІХ ст. політичні, економічні і соціальні фактори зумовили різкий кількісний і якісний ріст вищої освіти – масове створення вищих навчальних закладів різного профілю, що було особливо характерно для великих європейських держав монархій доби абсолютизму – Австрії, Великобританії, Франції, Німеччини, Росії. В другій половині ХІХ століття склалися засади формування окремого типу будівлі вищого навчального закладу, котрий повинен був задовільняти функціональні потреби і відповідати естетичним вимогам розташованої тут інституції. Саме в цей час сформувалися архітектурні комплекси Віденської та Варшавської політехнік, Празької політехніки, Львівського університету, Львівської політехніки та ін.
Сьогодні вищі навчальні заклади і пов’язані з ними території є особливими архітектурними об’єктами, які продовжують виконувати свої функції, але, крім того, вони акумулюють різні типи спадщини – пам’ятки архітектури, історії, мистецтва, техніки та ін., зберегли специфічне історичне предметно-просторове середовище. Такі вищі навчальні заклади, крім особливих засад композиційної і функціонально-просторової організації, демонструють особливий характер оздоблення, декорування та предметного наповнення будівель. У багатьох корпусах є збережені дуже вартісні історичні інтер’єри, автентичні меблі, обладнання та устаткування. Архітектурне середовище таких вищих навчальних закладів закладалося в ХІХ ст., базуючись на власних засадах організації простору та його предметного наповнення. Цей аспект не був спеціально вивчений в наукових працях, присвячених архітектурі вищих навчальних закладів, хоча методичні основи такого підходу у вивченні історичних споруд вже підготовано низкою вітчизняних та зарубіжних досліджень (Я. Тайхман, В. Тимофієнко, В. Мироненко, О. Роздорожнюк, В. Проскуряков, М. Некрасова, З. Мойсеєнко, П. Солобай, М. Яковлєв, В. Чепелик та ін).
Актуальність теми. У багатьох європейських країнах спостерігаємо традицію існування вищих навчальних закладів на території великого міста або їхнього зосередження неподалік нього. Прикладами таких університетських міст можна вважати: Кембридж у Великобританії, Падую та Венецію в Італії, Прагу в Чехії, Грац в Австрії, Оксфорд у Великобританії, Шарлоттенбург у Німеччині, Гарвард у передмісті Бостона в США, Краків у Польщі та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ (на прикладі Львова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок