Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ СТРУКТУР З наноцентрів У КРИСТАЛАХ KCl в СТАЦІОНАРНИХ ПРОСТОРОВО-ПЕРІОДИЧНИХ СВІТЛОВИХ ПОЛЯХ

ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ СТРУКТУР З наноцентрів У КРИСТАЛАХ KCl в СТАЦІОНАРНИХ ПРОСТОРОВО-ПЕРІОДИЧНИХ СВІТЛОВИХ ПОЛЯХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ СТРУКТУР З наноцентрів У КРИСТАЛАХ KCl в СТАЦІОНАРНИХ ПРОСТОРОВО-ПЕРІОДИЧНИХ СВІТЛОВИХ ПОЛЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО освіти і НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І. І. МЕЧНИКОВА
ВЛАДИМИРОВ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 535.44:778.38:548.4
ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ СТРУКТУР З наноцентрів У КРИСТАЛАХ KCl в СТАЦІОНАРНИХ ПРОСТОРОВО-ПЕРІОДИЧНИХ СВІТЛОВИХ ПОЛЯХ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному інституті фізики та на кафедрі експериментальної фізики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Тюрин Олександр Валентинович, директор Науково-дослідного інституту фізики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
ДРОЗДоВ Валентин Олексійович,
завідувач кафедри фізики і хімії
Одеського інституту Сухопутних військ
доктор фізико-математичних наук, професор
ГЛУШКОВ Олександр Васильович,
завідувач кафедри вищої та прикладної математики Одеського державного екологічного університету
Провідна установа: | Інститут фізичної оптики Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться "25" листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці університету імені І.І. Мечникова за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий "24" жовтня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. ф.-м. н., доцент О.П. Федчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом бурхливий розвиток високих технологій і, в першу чергу, електронно-обчислювальної техніки викликав появу нових завдань у фундаментальній і прикладній фізиці, зокрема, проблеми нанотехнології: розробки методів створення нанооб’єктів, формування регулярних структур з нанооб’єктів (РСНЦ) і керування їхнім просторовим розподілом і властивостями. Особливе місце в цьому переліку займає оптичний спосіб створення та керування такими об'єктами. Цей метод є важливим і перспективним, адже дуже багато матеріалів добре відкликаються на фотовплив.
У зв'язку із цим досить великий інтерес представляє проблема створення нанооб’єктів оптичними методами в таких матеріалах, як адитивно забарвлені кристали KCl (АЗ KCl). Переваги цих середовищ перед іншими насамперед у тому, що центри забарвлення в них дуже різноманітні за своїми характеристиками, що дає можливість створювати нанооб’єкти досить великого спектру розмірів і властивостей. Крім цього, такий матеріал може виступати як модельне середовище для розробки загальних принципів формування регулярних структур з нанооб’єктів під дією світла.
При створенні таких структур дуже корисним є застосування методів голографічної оптики. При взаємодії фотохромного середовища зі стаціонарним просторово-періодичним світловим полем (СППСП) утворюється об'ємна просторово-періодична структура, елементами якої є сформовані нанооб’єкти і яка може виступати як дифракційна гратка для оптичного діапазону.
Одержані таким способом регулярні структури з нанооб’єктів можуть використовуватися не тільки як звичайні оптичні елементи (які діють на базі дифракційних явищ на такій структурі), але і як пристрої голографічної пам'яті та навіть як принциповий вузол оптичного процесора, виступаючи одночасно в ролі буферної пам'яті і обробного елемента. За допомогою методів голографічної оптики також можна отримати унікальну інформацію відносно розподілу та структури самих нанооб’єктів.
Головними труднощами, що перешкоджають на сьогоднішній день ефективному створенню регулярних структур з наноцентрів в АЗ KCl методами оптичної голографії є розрізненість експериментальних й теоретичних даних, наявність тільки якісного й неповного опису фізико-хімічних процесів, що відбуваються в адитивно забарвлених кристалах KCl при формуванні регулярних структур у СППСП, відсутність загальної моделі, яка б несуперечливо описувала всі виявлені на сьогоднішній день факти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ СТРУКТУР З наноцентрів У КРИСТАЛАХ KCl в СТАЦІОНАРНИХ ПРОСТОРОВО-ПЕРІОДИЧНИХ СВІТЛОВИХ ПОЛЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок