Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЬНО-ОРІЄНТОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

МОДЕЛЬНО-ОРІЄНТОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
МОДЕЛЬНО-ОРІЄНТОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,26 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕМАТИЧНИХ МАШИН І СИСТЕМ
Казимир Володимир Вікторович
УДК 681.5: 004.94
МОДЕЛЬНО-ОРІЄНТОВАНЕ УПРАВЛІННЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем математичних машин і систем Національної академії наук України.
Науковий консультант доктор технічних наук, професор
Литвинов Віталій Васильович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Мар’янович Тадеуш Павлович,
Інститут кібернетики
імені В.М. Глушкова НАН України,
головний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Іваненко Віктор Іванович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор
доктор технічних наук, професор
Литвинов Валерій Андроникович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа Інститут проблем реєстрації інформації
НАН України, відділ цифрових моделюючих систем, м. Київ
Захист відбудеться “11” квітня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий “24” лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ходак В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поняття інтелектуальної виробничої системи (ІВС) сформувалося під впливом зростаючих можливостей інформаційних технологій, що проникають у всі сфери людської діяльності. Важливим етапом розвитку на цьому шляху стала поява в 80-ті роки минулого століття гнучких виробничих систем (ГВС). Подальший розвиток робіт у даному напрямку привів до становлення комп’ютеризованого інтегрованого виробництва (КІВ). На цій стадії розвитку виник та був частково апробований цілий ряд фундаментальних ідей, принципів і технологій інформаційної інтеграції.
Однак найбільшого розвитку ідеї побудови сучасного підприємства отримали в ході виконання міжнародної програми “Інтелектуальні виробничі системи” (Intelligent Manufacturing Systems – IMS), яка була розвинута передовими промисловими державами світу на рубежі століть. В рамках програми IMS отримали розвиток більше 50-ти міжнародних проектів, в результаті виконання яких вже розроблені чи будуть створені новітні виробничі технології, які формують поняття сучасної виробничої системи.
Аналіз етапів розвитку виробничих систем показує, що основним елементом, який формує їх сутність, являється комп’ютерна система управління (КСУ). ІВС не скасовують і не відміняють принципи побудови виробничих систем, що були сформовані в процесі розвитку ГВС та КІВ, а роблять їх більш інтелектуальними, гнучкими й прогресивними за рахунок широкого використання передових інформаційних технологій на всіх рівнях управління, включаючи автоматизовані системи управління технологічними процесами (АСУ ТП) та автоматизовані системи управління підприємствами (АСУП). Фактично, ІВС привносять якісні інтелектуальні визначення в кожне із успадкованих від ГВС та КІВ властивостей, удосконалюючи автоматизацію технологічних процесів і підвищуючи рівень інформаційної інтеграції підприємств.
З точки зору автоматизації, ІВС відрізняє розвиток розподілених SCADA-систем (Supervisory Control And Data Acquisition – SCADA) до рівня реалізації відкритої модульної архітектури управління (Open Modular Architecture Controls – OMAC). В питаннях інформаційної інтеграції ІВС вирішують не тільки задачі обміну даними між різного роду комп’ютерними програмами, але і задачу підтримки повного життєвого циклу продукції, удосконалюючи CALS-технологію (Continuous Acqusition and Life cycle Support – CALS) у напрямку створення віртуальних підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: МОДЕЛЬНО-ОРІЄНТОВАНЕ УПРАВЛІННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок