Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ І МОДЕЛІ МОРФОЛОГІЧНИХ СТРУКТУР ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

МЕТОДИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ І МОДЕЛІ МОРФОЛОГІЧНИХ СТРУКТУР ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Назва:
МЕТОДИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ І МОДЕЛІ МОРФОЛОГІЧНИХ СТРУКТУР ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Козяєв Леонід Леонідович
УДК 519.7
МЕТОДИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ І МОДЕЛІ МОРФОЛОГІЧНИХ СТРУКТУР ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
05. 13. 23 – Системи та засоби штучного інтелекту
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Шабанов-Кушнаренко Сергій Юрійович, Харківський національний університет радіоелектроніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія Валеріївна, Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри АСУ;
кандидат технічних наук, доцент Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Провідна установа:
Донецький державний інститут штучного інтелекту, кафедра програмного забезпечення інтелектуальних систем, м. Донецьк.
Захист відбудеться 12.04.2006 р. о __15__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. (0572) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 10.03. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Програмна обробка текстової інформації (насамперед в інформаційно-пошукових, експертних системах різних областей застосування, у бібліографічних системах, у системах машинного перекладу, при обробці баз даних і т.п.) в умовах безперервного росту потоку науково-технічної інформації продовжує здобувати усе більше значення. Ефективне використання комп'ютерної техніки в цьому напрямку неможливо без створення діючих моделей природних мов. Впровадження результатів дисертаційної роботи буде сприяти підвищенню рівня інформаційних технологій на Україні.
У різних комп'ютеризованих областях виникає необхідність обробки інформації, представленої природною мовою. В системах, що включають людину як свою органічну ланку, основною формою передачі інформації є документи, що містять значну кількість текстової інформації. Комп'ютерне моделювання процесів обробки текстів дозволить автоматизувати багато видів інтелектуальної діяльності людини, розширити його можливості. Ефективність АІС, призначення яких – автоматизація процесів накопичення, пошуку й узагальнення інформації, визначається їх здатністю обробляти інформацію неформалізовану або слабко формалізовану.
Моделювання природної мови дозволило б не тільки просунутися в рішенні проблеми автоматизації інформаційних робіт, але і найкращим для людини способом вирішити проблему спілкування з комп'ютером. Останнє особливо важливо при використанні комп'ютера в АСУ та інших сферах, де необхідно обробляти текстову інформацію. Людині зручніше виражати свої думки в мовній формі, тому безпосереднє спілкування природною мовою було б найбільш доцільним.
Мова тісно зв'язана з мисленням, тому побудова його моделей корисна також для автоматизації процесу творчості, створення штучного інтелекту. Для створення моделі мови необхідно формалізувати різноманітні й численні функції, реалізовані людиною при обробці мовної і текстової інформації. При цьому моделювання мови повинне здійснюватися на різних рівнях (морфологічному, синтаксичному, семантичному й інших).
Однією з проблем, що стоять перед дослідниками в області штучного інтелекту, є проблема застосування наукових знань про мову до рішення різних практичних задач, серед яких машинний переклад, служба науково-технічної інформації, довідково-бібліографічні роботи, редагування, каталогізація банків даних в інформаційно-довідкових системах і т.п. Дисертаційна робота вносить вклад у рішення цих проблем, тому що моделювання граматичних процесів на морфологічному рівні є складовою частиною моделі природної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ І МОДЕЛІ МОРФОЛОГІЧНИХ СТРУКТУР ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок