Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО СТАНУ В ІНТЕРМЕТАЛІДІ CeRu2

МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО СТАНУ В ІНТЕРМЕТАЛІДІ CeRu2

Назва:
МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО СТАНУ В ІНТЕРМЕТАЛІДІ CeRu2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. ВЄРКІНА
МОСКАЛЕНКО Андрій Владиславович
УДК 538.945
МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО СТАНУ
В ІНТЕРМЕТАЛІДІ CeRu2
01.04.22 – надпровідність
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б. І. Вєркіна Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор,
Янсон Ігор Кіндратович,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, завідувач відділу мікроконтактної спектроскопії.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Гогадзе Гурамі Олександрович,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізичних основ надпровідникової електроніки.
доктор фізико-математичних наук, професор,
Оболенський Михайло Олександрович,
Харківський Національний Університет ім. В. Н. Каразіна, завідувач кафедри фізики низьких температур.
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова
відділ надпровідникової електроніки
Захист відбудеться “  ”   червня   2002 р. о    годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім.Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “  8  ”   травня   2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вперше увагу на інтерметалід фази Лавеса С 15 CeRu2 було звернуто ще в 1958 році [1], коли ця сполука розглядалась в контексті співіснування надпровідності й магнетизму. З того часу ця тема не втратила актуальність, а з розвитком комп'ютерних технологій і створенням нової наноелектронної бази для них отримала нові напрямки розвитку. У роботі розглянуто вплив магнітних домішок на надпровідність в CeRu2 та показано, що цей вплив є дуже важливим при розгляді особливостей надпровідного стану в даному інтерметаліді. Пізніше інтерес до цієї сполуки було викликано тим, що в CeRu2 рідкоземельний іон має змінну валентність [2], яка полягає в тому, що з кінцевою частотою здійснюється перехід валентного електрона між 4f та 5d оболонками, тобто між валентною зоною і зоною провідності. Існує багато трактувань механізму виникнення цього явища. Найбільш вірогідним є утворення гібридизаційної хмари за допомогою вищезгаданого електрона. Вплив змінної валентності на надпровідність в CeRu2 теж розглядався, але й досі це питання залишається відкритим внаслідок відсутності теоретичної бази. В останні роки цій сполуці було присвячено багато уваги у зв'язку з тим, що в ній міг бути реалізованим екзотичний стан Фульде-Феррелла-Ларкіна-Овчіннікова (далі ФФЛО) [3, 4]. Пристосування цього стану надпровідника до CeRu2 було зроблено на підставі результатів експериментів з магнітної сприйнятливості та пік-ефекту. Проте основним параметром, на який має вплив ФФЛО стан, була надпровідна щілина, яка повинна була б прийняти осцилюючий характер. Надпровідник в такому стані вже не можна описати за допомогою БКШ теорії. Узагальнення теорії ФФЛО призвело до спроби використання її для пояснення аномалій надпровідного стану не тільки в інтерметалідах, але й в шаруватих надпровідниках і ВТНП.
Всі ці напрямки інтересу викликали суперечки. По-перше, висновки, зроблені на підставі окремих досліджень, не завжди були очевидними, а по-друге, не можна обговорювати природу надпровідного стану, маючи здебільшого дані з поведінки макроскопічних параметрів. За результатами експериментальних досліджень не було зроблено порівняльного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІКРОКОНТАКТНА СПЕКТРОСКОПІЯ НАДПРОВІДНОГО СТАНУ В ІНТЕРМЕТАЛІДІ CeRu2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок