Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВ’ЯНИХ БАГАТОРІЧНИКІВ

ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВ’ЯНИХ БАГАТОРІЧНИКІВ

Назва:
ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВ’ЯНИХ БАГАТОРІЧНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,64 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖИЛЯЄВ
ГЕННАДІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ
 
УДК 581.526:581:524.444
ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВ’ЯНИХ
БАГАТОРІЧНИКІВ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі популяційної екології рослин Інституту екології Карпат НАН України
Науковий консультант: доктор біологічних наук
ЦАРИК ЙОСИП ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Інститут екології Карпат НАН України,
зав. відділом популяційної екології рослин.
Національний університет ім. Ів. Франка,
завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ЦВЕТКОВА НІНА МИКОЛАЇВНА
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри геоботаніки, грунтознавства та екології;
доктор біологічних наук, професор
ПАРПАН ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
Український науково-дослідний Інститут
гірського лісівництва ім. П.С.Пастернака,
директор;
доктор біологічних наук, професор
ГЛУХОВ ОЛЕКСАНДР ЗАХАРОВИЧ
Донецький національний університет,
завідувач кафедри ботаніки і екології
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Симферопіль)
Захист відбудеться “ 31 “ жовтня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051. 04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “ 20 “ вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізоіваної вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент Дубина А.О.


ЗАГАЛЬНА харакТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень експлуатації природних ресурсів все більшою мірою спричинює катастрофічні зміни і деградацію навколишнього середовища. Антропогенна трансформація довкілля вже досягла рівня глобальної загрози. Тому дослідження життєздатності популяцій, тобто їх здатності до відновлення, розселення та еволюції, набули особливої актуальності. Порушення балансу між цими функціями зумовлює зміну взаємовідношень та стає причиною зниження біорізноманіття екосистем. Відомо, що в даний час понад 20% видів флори Землі, та 3,7% флори України перебувають під загрозою зникнення (Шеляг-Сосонко, Стойко, 1987; Raven, 1993). Отже життєздатність популяцій, їхнє збереження протягом тривалого часу набуло загальнобіологічного, загальноекологічного змісту. Важливим є не тільки вивчення змін структури і функцій природних популяцій, пов’язаних із дією антропогенних чинників, але й оцінка можливості їх спонтанного відновлення у сприятливих умовах. Такі дослідження є вкрай необхідними для з’ясування адаптацій рослин до умов середовища, напрямків мікроеволюції, розв’язання практичних завдань, спрямованих на раціональне використання рослинних ресурсів, моніторингу та охорони генофонду. В Карпатах зростає близько 100 ендеміків, 90 з яких є рідкісними. Частина їх популяцій сконцентровані в Чивчинах, Свидовці і, особливо, в Чорногорі (Малиновський та ін., 1998).
Актуальність досліджень життєздатності популяцій буде зростати по мірі посилення впливу на природні екосистеми та нерегульованій експлуатації біотичних ресурсів. Важливим аспектом вивчення проблеми життєздатності популяцій є й те, що появляється можливість обґрунтувати мінімальні вимоги, які можуть забезпечити довготривале виживання та адаптацію популяцій до нових умов. Саме це є найважливішим природоохоронним завданням, розв’язати яке у змозі лише популяційна біологія (Сулей, 1989). Перелік аргументів на підтвердження актуальності досліджень можна розширити, але основним на нашу думку є те, що без врахування критеріїв життєздатності популяцій важко очікувати позитивного ефекту від глобальних програм збереження біологічного різноманіття, стратегії охорони та раціонального використання рослинних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЖИТТЄЗДАТНІСТЬ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВ’ЯНИХ БАГАТОРІЧНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок