Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІМЕЙНО-ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В ІСЛАМІ: РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

СІМЕЙНО-ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В ІСЛАМІ: РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

Назва:
СІМЕЙНО-ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В ІСЛАМІ: РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,13 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ШАМСУТДИНОВА-ЛЕБЕДЮК Тетяна Назарівна
УДК 297.1
СІМЕЙНО-ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В ІСЛАМІ:
РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Національного університету “Острозька академія”.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
КРАЛЮК ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
(Національний університет “Осторозька академія”,
завідувач кафедри релігієзнавства)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент,
ПАВЛЕНКО ЮРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
(Інститут світової економіки та міжнародних
відносин НАН України, головний науковий співробітник)
кандидат філософських наук
КИРЮШКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ
(Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник)
Провідна установа: Львівський –національний університет
імені Івана Франка, кафедра теорії та історії культури, м.Львів
Захист відбудеться “17” червня 2005 року о 14-й годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “16” травня 2005 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент БУЧМА О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Іслам нині належить до найбільш динамічних релігій, кількість прихильників якої постійно збільшується. Це зростання спостерігається не лише в традиційних районах поширення ісламу, зокрема в ряді країн Азії та Африки, а й в Америці та Австралії. Ісламський фактор все більше дає про себе знати в Європі, яка й досі традиційно вважається християнською. Дедалі активнішою стає мусульманська спільнота в Україні, відбувається її швидка інтеграція в українське суспільство.
При розгляді європейцями “мусульманської проблеми” виникає питання про становище жінки в ісламському суспільстві, про традиційне для мусульман ставлення чоловіків до жінок. При цьому акцент більшістю авторів робиться на нерівноправності статей в країнах ісламу, на уявній “нецивілізованості”, “неетичності” норм, за якими існують мусульманські сім’ї, на інших негативних, з погляду усталених стереотипів, моментах.
Такий дискурс дедалі більше виявляє свою тенденційність. Він має підґрунтям нерозуміння цивілізаційних відмінностей і часто базується не стільки на науковому аналізі, скільки на культурних стереотипах. Треба враховувати, що європейсько-християнська цивілізація й цивілізація мусульманська орієнтуються на цінності, які не завжди збігаються. Якщо перша з часів Ренесансу відкинула традиціоналізм, стала на шлях інноваційного розвитку, то друга в своїй основі продовжує залишатися традиціоналістською. У європейському суспільстві особливо важливим вважається нагромадження матеріальних благ, збільшення комфортності існування людини. Мусульманське ж суспільство традиційно зорієнтоване на відтворення людського потенціалу. Для мусульман матеріальні цінності за всієї їх привабливості – переважно лише засіб, який має сприяти продовженню роду. Іслам витворив своєрідну модель взаємин чоловіка та жінки, яка в умовах нинішнього світу демонструє ефективність у плані демографічному; і це на фоні скорочення народжуваності та старіння населення, що спостерігається в країнах європейсько-християнської цивілізації. Тому ця модель потребує серйозного вивчення.
Звісно, сучасні світські європейські та мусульманські уявлення про сім’ю явно не збігаються. Однак це не свідчить про істинність одних і хибність інших. Ця ситуація потребує їх глибокого аналізу й конкретного порівняння.
Перед європейськими народами і країнами у XXI столітті постало завдання налагодження співжиття з мусульманами. Це стосується й нового, сучасного осмислення європейським суспільством сімейно-шлюбних взаємин в ісламі, які мають безпосередній стосунок до України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СІМЕЙНО-ШЛЮБНІ ВІДНОСИНИ В ІСЛАМІ: РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок