Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦІЇ СИСТЕМИ МІКРОДЕФЕКТІВ У ПЕРЕНАСИЧЕНОМУ ТВЕРДОМУ РОЗЧИНІ

ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦІЇ СИСТЕМИ МІКРОДЕФЕКТІВ У ПЕРЕНАСИЧЕНОМУ ТВЕРДОМУ РОЗЧИНІ

Назва:
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦІЇ СИСТЕМИ МІКРОДЕФЕКТІВ У ПЕРЕНАСИЧЕНОМУ ТВЕРДОМУ РОЗЧИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Кочелаб Євгенія Володимирівна
Індекс УДК 539.26
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ЕВОЛЮЦІЇ СИСТЕМИ МІКРОДЕФЕКТІВ
У ПЕРЕНАСИЧЕНОМУ ТВЕРДОМУ РОЗЧИНІ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
м. Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Оліховський Степан Йосипович
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
провідний науковий співробітник відділу теорії твердого тіла
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Прокопенко Ігор Васильович
Інститут фізики напівпровідників ім.. В.Б. Лашкарьова НАН України
заступник директора
доктор фізико-математичних наук, професор
Раранський Микола Дмитрович
Чернівецький національний університет ім.. Ю. Федьковича
завідувач кафедрою фізики твердого тіла
Захист відбудеться 12.02.2008р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03680, Київ-142, бул. академіка Вернадського, 36; конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України т.424-10-05).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: Київ-142, бул. академіка Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 28 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наукТ.Л. Сизова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Вивчення процесів дефектоутворення у перенасичених твердих розчинах має важливе значення як у прикладному відношенні, так і для фундаментальної науки про кінетику фазових та структурних перетворень у твердих тілах. У наш час виключно важливе значення набула розробка надійних фізичних моделей, що мають добрі передбачувальні можливості при описі процесів утворення та розвитку дефектних структур у кристалах, зокрема, у монокристалах кремнію при вирощуванні та після різних теплових обробок. З точки зору вимог сучасних технологій до дефектної структури пластин кремнію з великими діаметрами необхідно мати надійні методи контролю та керування цією структурою для забезпечення їх наперед заданих структурних властивостей. Реалізація такої задачі можлива при глибокому знанні фізичних процесів дефектоутворення, які відбуваються у кристалі кремнію при різних термообробках. Таке знання передбачає об’єднання існуючих теоретичних підходів та моделей для опису всіх аспектів процесів дефектоутворення у єдину самоузгоджену модель, що охоплює всі найбільш суттєві фактори, які визначають ці процеси.
Створення адекватної фізичної моделі для опису кінетики фазових перетворень в сильно перенасиченому і, разом з тим, сильно розбавленому твердому розчині кисню у кристалі кремнію, вирощеному за методом Чохральського, представляє собою винятково складну задачу фізики твердого тіла. Серед багатьох проблем, наявних у цій задачі, перш за все слід відмітити такі як (1) опис процесів, що супроводжують випадання частинок нової фази (преципітатів кисню), а саме, виникнення і ріст мікродефектів інших типів (дефектів упаковки, дислокаційних петель, пор), які суттєво впливають на процес преципітації; (2) виявлення фізичних механізмів, які контролюють зародження та еволюцію мікродефектів різних типів при різних режимах вирощування і теплових обробок монокристалів кремнію; (3) перевірка справедливості аналітичних результатів існуючих теорій зародження і росту частинок нової фази у перенасичених твердих розчинах для цієї специфічної твердотільної системи; (4) встанов-лення закономірностей виникнення і розвитку складних дефектних мікроструктур у кремнії при різних фізичних умовах, а також ієрархії фізичних факторів, які визначають характер протікання цих процесів.
Особливий інтерес представляє співставлення результатів моделювання розподілів мікродефектів у монокристалах кремнію з результатами кількісної діагностики цих систем дефектів за допомогою неруйнівних методів рентгенівської дифрактометрії з високою роздільною здатністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕВОЛЮЦІЇ СИСТЕМИ МІКРОДЕФЕКТІВ У ПЕРЕНАСИЧЕНОМУ ТВЕРДОМУ РОЗЧИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок