Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕНДРОФЛОРА МІСТА ОДЕСИ (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації)

ДЕНДРОФЛОРА МІСТА ОДЕСИ (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації)

Назва:
ДЕНДРОФЛОРА МІСТА ОДЕСИ (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка
Немерцалов Володимир Володимирович
УДК 581.526 (477.74-47)
ДЕНДРОФЛОРА МІСТА ОДЕСИ
(формування, сучасний стан, перспективи оптимізації)
03.00.05 - ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Одеського національного університету
імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кузнецов Сергій Іванович,
Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка
НАН України,
завідувач відділу дендрології та паркознавства
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Байрак Олена Миколаївна
Центр екологічного моніторингу та біорізноманіття Мегаполісу
НАН України
заступник директора з наукової роботи
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Шевера Мирослав Васильович
Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України
старший науковий співробітник відділу систематики і
флористики судинних рослин
Захист дисертації відбудеться “28” березня 2008 p. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.215.01 при Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України за адресою: 01014, Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий “ 23 ” лютого 2008 p.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Території, на яких розташовані великі міста, протягом останніх століть набули особливих рис, що дозволяє виділити їх у окремий тип ландшафтів, для яких характерні специфічні флора і фауна (Клауснитцер, 1990). Місто виступає потужним споживачем речовини та енергії (Пригожин, Стенгерс, 2000). Територія міст часто стає плацдармом для інвазії адвентивних видів рослин та місцем збереження залишків природної біоти. Міське довкілля безпосередньо та опосередковано впливає на здоров’я та тривалість життя людей (Россет, 1981). Все це призводить до потужного впливу міст на оточуючі і віддалені природні і антропогенні ландшафти.
Відносно сталим компонентом рослинного покриву міст стають насадження деревних рослин. Дослідження структурних і функціональних особливостей дендрофлори великих міст та всебічна оптимізація міського середовища є важливою проблемою сьогодення. Зміни, що відбуваються у місті протягом його існування, та їхній вплив на природний рослинний покрив потребують виявлення, дослідження та опанування з позицій концепції сталого розвитку (sustainable development), з використанням останніх досягнень у теорії інтродукції рослин, охорони природи, теорії і практиці озеленення населених пунктів.
Ботанічні дослідження в регіоні, в межах якого розташовано місто Одеса, розпочалися у другій половини XVII ст. і стосувалися переважно опису рослинного покриву великих за площею територій та характеризували флору окремих частин міського ландшафту. З огляду на це, дослідження сучасного стану дендрофлори міста Одеси у зв’язку з її формуванням, збереженням та відновленням набуває особливої актуальності.
Зв’язок з державними програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках досліджень кафедри ботаніки ОНУ імені І. І. Мечникова. Отримані результати включені у звіти за темами: „Екологія та біологія флори і рослинності Північно-Західного Причорномор’я, охорона та раціональне використання”, номер державної реєстрації 0104U005432 (2004-2006 рр.) та „Різноманітність фіто- і мікобіоти Північно-Західного Причорномор’я, вивчення, збереження, охорона та управління продукційними процесами”, номер державної реєстрації 0107U007979 (2007 р.). Робота пов’язана з “Програмою розвитку, збереження та поновлення зелених насаджень в місті Одеса” 2003-2006 рр. Отримані результаті використані при складанні “Міської програми розвитку і збереження зеленого господарства міста Одеси на 2007-2012 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕНДРОФЛОРА МІСТА ОДЕСИ (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок